اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند -  - اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند فقط یک روش دندانپزشکی زیبایی نیست،بلکه ترکیبی از روش های درمان طراحی شده برای زیبا تر شدن لبخند فرد به صورت کامل می باشد.متخصصین دندانپزشکی ما در کلینیک دکتر فرخ نژاد جهت اصلاح طرح لبخند،وضعیت سلامت دهان شما را بررسی کرده و با توجه به نگرانی ها و انتظارات بیماران از طرح لبخند خود،روش درمان مناسب برای دستیابی به اهداف مورد نظر را به شما پیشنهاد می کنند.به این ترتیب اصلاح طرح لبخند با توجه به شرایط خاص هر فرد انجام می شود. در واقع می توان گفت اصلاح طرح لبخند عبارت است از پروسه ای که طی آن،لبخند فرد توسط اعمال دندانپزشکی زیبایی مانند ونیر ها،سفید کردن دندان،روکش ها،ترمیم دندان با مواد همرنگ،لومینرز یا بریج اصلاح می شود.اصلاح طرح لبخند برای هر فردی با توجه به انتظاراتش به طور اختصاصی و بر مبنای صحبت شما و دندانپزشک زیبایی تان درمورد آنچه که از لبخندتان می خواهید انجام خواهد شد.هدف بهبود لبخند شما با توجه به ظاهر صورت،پوست،رنگ،مو،دندان ها،بافت لثه و لب های شما تا رسیدن به فرم ایده آل شما است.

باید توجه داشته باشید هیچ دو مورد خاص از طرح لبخند مشابه و دارای ویژگی های یکسان نیستند.به این ترتیب با مراجعه به این کلینیک می توانید مطمئن باشید طرح لبخند شما منحصر به فرد بوده و با توجه به شرایط خاص صورت شما طراحی می شود.متخصصین ما در این کلینیک مجموعه گسترده ای از مشکلات مربوط به طرح لبخند درمان و رفع می کنند.
مشکلاتی از قبیل:

1-شکستگی و وارد شدن آسیب به دندان ها

2-لک شدن دندان ها و تغییر رنگ آنها

3-مشکلات مربوط به از دست دادن دندان ها

4-ساییدگی،ترک خوردگی یا تراشیدگی دندان

5-مشکلات ارتودنسی شامل نامرتبی دندان ها در دهان،فاصله بین دندان ها،کراس بایت و سایر موارد آن است.

در اصلاح طرح لبخند این شما هستید که انتخاب می کنید چه کاری انجام شود.دندان های دچار تغییر رنگ وو نامرتب اغلب چیزهایی هستند که باعث ناخوشایندی فرد از لبخندش می شود و همگی به راحتی در یک جلسه ویزیت درمان می شوند.

سوالی که باید پاسخ دهید این است که از چه چیز دندان هایتان خوشتان نمیآید؟جواب این سوال این ایده را به دندانپزشک می دهد که چه کارهایی را می تواند برای اصلاح طرح لبخند شما انجام دهد.مشکلات زیبایی عبارت اند از:

رنگ دندان:

بدرنگی دندان نتیجه سن،غذا یا نوشیدنی که می خورید یا فاکتور های رنگ دهنده دیگر می باشد.در این موارد می توان از فاکتور درمانی سفید کردن یا بیلیچینگ برای اصلاح طرح لبخند استفاده کرد.در مواردی سفید کردن روی همه ی دندان های افراد پاسخ گو نمیباشد در نتیجه این افراد برای بهبود طرح لبخندشان باید از درمان های دیگری مانند کامپوزیت ونیر یا لامینیت سرامیکی استفاده کنند.

عدم تقارن یا مشکل در صورت:

با تکنولوژی های مدرن می توان صورتی را که بر اثر سن یا عوامل دیگر نامتقارن شده را با فیلر ها یا لیزر جوانسازی متقارن کرد.

عدم وجود دندان:

نبود یک دندان به میزان زیادی بر روی زیبایی اثر می گذارد که می تواند توسط ایمپلنت یا بریج جایگزین شود.

فضای بین دندان ها:

دندان هایی که بین شان فضا وجود دارد می توانند توسط ارتودنسی یا لامینیت ها بهبود پیدا کنند.

دندان لب پر شده،شکسته یا نامتقارن:

اصلاح طرح لبخند -  - اصلاح طرح لبخند در ونک,اصلاح طرح لبخند

درمان این مشکلات با لامینیت ها یا ترمیم همرنگ دندان امکان پذیر است.

نسبتهای دندانی:

در یک لبخند زیبا باید تناسب بین دندان ها،لثه و لب برقرا باشد و از نسبت طلائی پیروی کند.

طول دندان ها:

اثر سن و سایش های هر روزه نمای جوان دندانها را تغییر می دهد.درمان اصلاح طرح لبخند برای دندان های کوتاه شامل تغییر شکل و اصلاح طول آنها با درمان های هم رنگ کامپوزیت یا لامینیت پرسلن است.

 

درمان های اصلاح طرح لبخند:

قبل از شروع کار،متخصص زیبایی وضعیت دندان ها،لثه و طریقه روی هم قرار گرفتن دندان ها که به آن اکلوژن می گویند را بررسی می کند.قبل از اصلاح طرح لبخند باید سلامت دهان و دندان بررسی شود.هیچ قانون یکسانی برای اصلاح طرح لبخند وجود ندارد.این فرآیند پروسه های مختلف را در بر می گیرد که برای هر فرد متناسب با شرایط و خواسته هایش انجام می گیرد.

امروزه با آمدن نرم افزارهای اصلاح طرح لبخند می توان قبل از هر کاری با عکس گرفتن از بیمار و با استفاده از این نرم افزار ها به بیمار نشان داده خواهد شد که لبخندش در نهایت چه شکلی پیدا خواهد کرد.

مورد دیگری که به شما دور نمایی از وضعیت لبخندتان را نمایش میدهد تهیه mock up می باشد.بدین صورت که ابتدا از دندان شما قالبگیری می شود و در لابراتوار با استفاده از موم های خاص شکل نهایی و اصلاح شده دندان ها بر روی کست گچی فرم داده می شود که بعد از تایید نهایی شما مراحل بعدی کار انجام خواهد شد.

هزینه اصلاح طرح لبخند:

از آنجا که هدف ما در این مرکز رضایت شما مراجعه کنندگان عزیز است،از این رو سعی داشتیم که مناسب ترین قیمت ها و با توجه به تعرفه های سازمان نظام پزشکی اخذ شود،در عین اینکه سعی شده کیفیت کار ها با رعایت بالاترین استاندارد ها و استفاده از  جدیدترین تجهیزات و مواد در بالاترین حد خود انجام شود.

هزینه ها با توجه به نوع درمان انتخابی تا رسیدن به ایده آل شما بسیار متفاوت است.هر مشکل دیگری که در دهان و دندان های شما وجود دارد به علت اینکه روی نتیجه و موفقیت درمان اصلاح طرح لبخند شما اثر می گذارد باید رفع شود و این خود ممکن است هزینه درمان را بالا ببرد.بعضی از بیمه ها تا حدی هزینه های اصلاح طرح لبخند را پوشش می دهند فلذا حتما با بیمه گذار خود مشورت کنید.

لمینیت پوسته ای :

لمینیت پوسته ای نازک از جنس چینی یا کامپزیت است که سطح بیرونی و لبه دندان ها را می پوشاند.این پوسته ها با مواد باندینگ و سمان های کامپزیتی به دندان متصل می شود که در صورت وجود بهداشت کامل عمر آنها به 12 سال نیز می رسد.رنگ پذیری لمینیت های پرسلنی کمتر از نوع کامپزیتی آن هاست و در مورد افراد سیگاری کاربرد بیشتری دارد.

اصلاح طرح لبخند با لمینیت های چینی بیش از ترمیم با کامپزیت است و در صورتی که به علت ضربه یا عدم نگهداری صحیح شکسته شوند،ترمیم آنها مشکل است و بهتر است تعویض شوند.

لازم به ذکر است که نکات زیر باید در مورد لمینیت های چینی مراعات گردد:

1-عدم استفاده از مواد رنگی مانند قهوه و پرهیز از استعمال دخانیات در 24 ساعت ابتدایی نسب لمینیت ها.

2-رعایت بهداشت شامل استفاده مرتب و صحیح از مسواک و نخ دندان.

3-بازبینی و پالیش لمینیت ها در صورت لزوم توسط دندان پزشک به فاصله هر 3تا 6ماه یک بار.

4-عدم استفاده از لمینیت ها برای خرد کردن اجسام سخت مانند تخمه،یخ و استخوان.

لمینیت کردن نیز می تواند همانند باندینگ در مواردی که نامرتبی دندان ها به مقدار کم تا متوسط باشد،نتیجه بسیار خوبی بدهد.البته در مورد اصلاح طرح لبخند با لمینیت در این مورد ها،ابتدا باید کمی از قسمت بیرونی و لبه دندان تراش داده شده و سپس قالبگیری شود.لامینیت ها بعد از آماده سازی در لابراتوار بر روی دندان چسبانده می شوند.

درکلینیک تخصصی دکتر فرزانه فرخ نژاد بهترین روش ها برای رسیدن شما به لبخند دلخواهتان استفده میشود.

فهرست