مواردی که باید قبل از کاشت ایمپلنت دندان دانست

مواردی که باید قبل از کاشت ایمپلنت دندان دانست

کاشت ایمپلنت دندان

همانطور که در مقاله ی کاشت ایمپلنت دندان گفتیم،ایمپلنت دندان شامل کاشت پروتزی از جنس فتز تیتانیوم در فک میباشد .بعد از اینکه جایگذاری ایمپلنت در فک موفقیت آمیز بود ،بعد از گذشت 4 الی 6 ماه قسمت رویی دندان (crown)جایگذاری میشود.

قبل از انجام ایمپلنت باید از پزشک معالج خود بخواهید تا تراکم استخوان را در ناحیه مورد نظر بررسی کند به خصوص اگر از کشیدن دندان شما بیش از یکسال گذشته باشد.

با از دست دادن دندان کف سینوس به تدریج به طرف سقف دهان گسترده شده تا جایی که لایه ی نازکی از استخوان دهان را از سینوس جدا میکند در نتیجه بستری مناسب برای کاشت ایمپلنت نمیباشد..(سینوس فک بالا حفره ای است که در داخل استخوان فک بالا قرار دارد ودر حقیقت قسمتی از مجرای تنفسی است.)
در این شرایط ابتدا باید عمل لیفت سینوس که عبارت است از بالا بردن سینوس،انجام شود.این جراحی عبارت است از قرار دادن مقداری مواد پیوند استخوان در سینوس که باعث میشود کف سینوس بین 2 تا 20 میلیمتر بالا برده شود.

کاشت ایمپلنت دندان و روش های جراحی سینوس لیفت

مواردی که باید قبل از کاشت ایمپلنت دندان دانست -  - جراحی سینوس لیفت در جردن,کاشت ایمپلنت دندان در جردن

جراحی سینوس لیفت به دو روش باز و بسته انجام میشود.
روش سینوس لیفت بسته:

وقتی که تحلیل استخوان سینوس خیلی زیاد نباشد  از روش بسته از طریق حفره ایجاد شده برای قراردهی ایمپلنت، بدون آسیب رساندن به غشای داخل سینوس، استخوان کف سینوس به آرامی با کمی ضربه بالا برده می شود و سپس ایمپلنت معمولا در همان موقع در محل گذاشته می شود.

روش باز سینوس لیفت:

در روش باز که به پیوند استخوان کف سینوس فک کف نیاز داریم  با بازکردن پنجره ای کوچک در دیواره بیرونی حفره سینوس وکنار زدن غشاء پوشاننده آن مواد جایگزین استخوان قرار داده شده و روی آن با لایه مخصوصی به نام ممبرین بسته می شود وبخیه زده می شود. بدن پس از چند ماه اطراف و دربین مواد جایگزین استخوان ، استخوان سازی می کند و استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت فراهم می شود.در مواردی که تحلیل استخوان زیاد باشد باید پس از 6 ماه اقدام به کاشت ایمپلنت کنیم.

در صورتی می توان از این روش استفاده کردکه بیمار مشکلی در سینوس های خود نداشته باشد.اگر بیمار دچار مسائلی مثل سینوزیت تکرار شونده باشد باید به پزشک خود اطلاع داده و باید قبل از این کار مورد درمان قرار گیرد.ضمنا سی تی اسکن برای مشاهده کامل سینوس قبل از درمان ضروری می باشد.

در این جا باز هم به این نکته اشاره می شود که اگر پس از کشیدن دندان برای جایگزینی آن با ایمپلنت اقدام کنید نیاز به چنین روش هائی کمتر می شود. در صورتی که استخوان در نواحی خلفی فک بالا موجود نباشد این جراحی ، روشی مطمئن برای ایجاد استخوان جدید خواهد بود.

در کلینیک تخصصی ما با بررسی وضعیت سینوس و استخوان های شما بهترین روش برای شما انتخاب شده و در صورت نیاز به انجام جراحی سینوس لیفت این جراحی توسط متخصصین متبحر انجام میشود.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دکتر فرخ نژاد,دندانپزشکی کودکان میدان ونک,دندانپزشکی کودکان میدان ونک
کشیدن دندان و مدیریت حفره ان
ایمپلنت فوری دندان,ایمپلنت دندان,دندانپزشکی تخصصی ونک
ایمپلنت فوری دندان چیست؟
فهرست