اصول کلی جراحی ایمپلنت دندان

اصول کلی جراحی ایمپلنت دندان


مکانی برای ایمپلنت دندان باید با توجه به موقعیت نهایی آن تعیین گردد . هدف کلی در این جا مسدود کردن حداکثر فضای ساکت با ایمپلنت است ، طوری که به صفحات کورتیکال و دندان های مجاور آسیبی وارد نشود . دندان های مجاور و صفحات کورتیکال به عنوان راهنماهایی برای تعیین جهت استئوتومی اند . با یک فرز روند کوچک یا استارتر مرکز حفره ی استئوتومی را مشخص می کنیم . …

مکانی برای ایمپلنت دندان باید با توجه به موقعیت نهایی آن تعیین گردد . هدف کلی در این جا مسدود کردن حداکثر فضای ساکت با ایمپلنت است ، طوری که به صفحات کورتیکال و دندان های مجاور آسیبی وارد نشود . دندان های مجاور و صفحات کورتیکال به عنوان راهنماهایی برای تعیین جهت استئوتومی اند . با یک فرز روند کوچک یا استارتر مرکز حفره ی استئوتومی را مشخص می کنیم . به طور معمول در ناحیه قدام ماگزیلا مکان ایمپلنت باید تقریبا در یک دوم فاصله بین دیوار پالاتال و آپکس قرار گیرد . با توجه به اندازه گیرهایی که از رادیو گرافی ها بدست آمده ، عمق استئونومی را مشخص می کنیم . می توانیم از فرز های pilot یا lindeman جهت اصلاح مسیر بهره ببریم . به دنبال آن قطره حفره ی استئوتومی را آن قدر توسعه می دهیم تا به قطر مورد نظر ایمپلنت برسیم . در استخوان با تراکم پایین ماگزیلا می توانیم از متراکم کننده های استخوان بهره ببریم ، تا بدین ترتیب خطر سوراخ شدگی صفحات استخوانی با ایمپلنت دندان بویژه در طی مراحل اولیه ترمیم افزایش یابد . حس لمس دریل در بافت های بوکال و لینگوال می تواند پیشگویی کننده سوراخ شدگی های ناخواسته حین به کار بردن غلط فرز استئوتومی می باشد . در استخوان با تراکم کم نباید استئوتومی زیاد انجام شود .

اگر مقاومت زیادی در هنگام قرارگیری ایمپلنت مشاهده شد نباید ایمپلنت پیچانده شود . باید یا از tapping  استفاده کرد و یا از دریل های بیشتری در ناحیه بهره برد . در استخوان با تراکم بالا حفره استئوتومی باید به طور کامل تهیه شود و این شامل استفاده از ریمرهای دستی یا تیپ های استخوانی نیز می باشد . همچنین ایمپلنت دندان با توجه به تجربه کلینیکی طوری قرار می گیرد که به ایمپلنت ، اسخوان و وسیله جایگذاری ایمپلنت نیروی بیش از حد وارد نگردد . البته این از یک سیستم به سیتم دیگر متفاوت است . عمقی که ایمپلنت در آن کاشته می شود باید به اندازه ای باشد که بتواند اجازه ایجاد یک پروفایل تدریجی زیبا را فراهم نماید .


تعداد مشاهده خبر: (822)

گروه خبر: ایمپلنت دندان


نويسنده: مدیر سایت


کد خبر: 210


ارسال به دوستاننوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

اصول کلی جراحی ایمپلنت دندان -  - اصول کلی جراحی ایمپلنت دندان
شیوع و تشخیص بیماری های ایمپلنت دندان
اصول کلی جراحی ایمپلنت دندان -  - اصول کلی جراحی ایمپلنت دندان
ارزیابی های قبل از جراحی ایمپلنت دندان
فهرست