دکتر فرزانه فرخ نژاد / خدمات زیبایی دندان / کامپوزیت دندان در تهران
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان در تهران توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

همانطور که می دانید بر اساس علم زیبایی شناختی دندان ها نقش اساسی را در جلوه ی ظاهری چهره تان بر جای می گذارند این گونه با ایجاد تغییرات مثبت و درمان هر گونه عارضه های ناخوشایندی از دندان های تان صورتی زیبا و جذاب خواهید داشت. حال آن که ونیر کامپوزیت های برای درمان و پوشش دهی نقائص موجود در دندان های تان آمده اند، یکی از شیوه های نوین در زیبایی دندان همین روش است که در ادامه در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید:

کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان در تهران

آشنایی با کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان که یکی از روش های لمینت دندان و روشی موثر و پرطرفدار در درمان زیبایی دندان ها است، به یک ماده زمینه ای و خمیر مانند گفته می شود که برای ترمیم  و زیبا سازی دندان های شکسته، پوسیده، ترک خورده و یا سیاه شده و به طور کلی برطرف کردن عیوب دندان مورد استفاده قرار می گیرد. گفتنی است این مواد همان موادی است که برای پر کردن دندان ها از آن استفاده می شود.

کامپوزیت دندان با ترمیم دندان ها به وسیله مواد مخصوص عیوب دندان ها را برطرف می کند و به  آنها ظاهری زیبا، ظریف و مرتب می بخشد.

کامپوزیت ها دوام و ماندگاری خوبی دارند و به وسیله آنها می توان با هزینه و مدت زمان اندک به راحتی ایرادات ظاهری دندان ها را برطرف کرد.

یکی از مزایا و نکات مثبت خیلی مهم کامپوزیت دندان این است که دندان ها را تراش نمی دهد و در نتیجه به آنها آسیب نمی رساند.

 

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

 

چه کسانی کاندید استفاده از کامپوزیت دندان هستند؟

به گفته دکتر فرزانه فرخ نژاد بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران ،  کامپوزیت  نوعی روش درمان زیبایی است و در وهله اول مخصوص افرادی است که می خواهند عیوب ظاهری دندان هایشان را برطرف کنند. بنابراین کامپوزیت دندان یکی از کارآمد ترین روش ها برای افرادی است که در پی اصلاح، ترمیم و بازسازی و نوسازی طرح لبخند خود هستند.

در ادامه این مطلب به طور دقیق تر به این موضوع پرداخته می شود که کامپوزیت برای چی کسانی  مورد استفاده قرار بگیرد، یا چه کسانی نمی توانند کامپوزیت دندان را انجم دهند.

به طور کلی تمام افرادی که با شکل ظاهری دندان های خود مشکل دارند می توانند این درمان زیبایی را انجام دهند.اما اگر ویژگی های زیر را دارید می توانید به کامپوزیت دندان به عنوان یک گزینه فکر کنید:

 • افراد دارای دندان های شکسته یا ترک خورده
 • افراد جوانی که دندان های نه چندان زیبا دارند
 • وجود فاصله بیش از حد در بین دندان ها
 • دندان های خیلی زرد و بد رنگ در حالتی که بلیچینگ پاسخگو نباشد
 • عدم تناسب و ناهماهنگی در دندان ها شامل اندازه و فرم دندان ها
 • نیاز بیمار به اصلاح طرح لبخند
 • اصلاح کجی دندان ها

 

کامپوزیت دندان ممنوع

اما همه نمی توانند از این روش دندانپزشکی استفاده کنند. کسانی که شرایط زیررا دارند کامپوزیت دندان در آن ها ممنوع است.

 • افراد مبتلا به بیمارهای دهان و دندان از قبیل بیماری عفونت لثه یا پوسیدگی دندان ها
 • افرادی که نکات بهداشتی در جهت مراقبت از دندان ها را رعایت نمی کنند
 • افرادی که عادت به دندان قروچه دچار دارند
 • افرادی که دندان های نامرتب و روی هم افتاده دارند
 • افرادی که مینای دندان آنها از بین رفته و مینای کافی ندارند
 • افرادی که از قبل روی دندان های خود روکش دارند

 

 

عوارض کامپوزیت دندان از نظر بهترین متخصص کامپوزیت دندان در تهران

از آنجایی که هر کار زیبایی دارای مزایا و معایبی است، کاپوزیت دندان نیز از این موضوع مستثنی نیست. پیش از تصمیم به انجام کامپوزیت دندان نیز از تمامی جوانب و ویژگی های آن آگاه شد.

کامپوزیت دندان یکی از درمان های زیبایی است که از آنجا که به دندان آسیب نمی رساند و آن را تراش نمی دهد، عوارض بسیار کمی به دنبال دارد و تقریبا می توان گفتن که بی خطر است. اما با وجود بی خطر بودن اگر این عمل زیبایی به شیوه ای اصولی و صحیح انجام نشود می تواند برخی عوارض احتمالی را در پی داشته باشد که به این شرح است:

 • بروز لق شدگی در دندان ها
 • ایجاد ساییدگی در دندان ها
 • آسیب رساندن به لثه مانند تورم و عفونت
 • ایجاد مشکل در مفصل فک
 • بروز حساسیت های مختلف در دندان ها و در نتیجه احساس درد و ناراحتی
 • بروز تغییر رنگ در دندان ها به مرور زمان
 • آسیب به مینای دندان ها در صورت انجام تراش و در نتیجه پوسیدگی آنها
 • بروز مشکلات مختلف در صورت استفاده از مواد غیر اصل و نامرغوب
 • انجام غیر اصولی کامپوزیت و عدم امکان استفاده از نخ دندان و یا وجود فاصله بین دندان ها در نتیجه بروز بوی بد در دهان

البته بروز تمامی این عوارض بستگی به دندانپزشکی دارد که خدمات زیبایی خود را انجام می دهید. در صورت انجام کامپوزیت دندان غیر اصولی این عوارض را شاهد خواهید بود.

 

 متخصص کامپوزیت دندان در تهران

متخصص کامپوزیت دندان در تهران

 

انواع کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان به طور کلی دارای سه نوع متفاوت است که در این قسمت به شرح آنها پرداخته می شود؛

کامپوزیت درشت دانه یا ماکروفیل: این نوع کامپوزیت قبل از سایر انواع آن وارد بازار شد. چنانچه از اسم این نوع کامپوزیت نیز بر می آید، نسبت به کامپوزیت های امروزی که بعدا وارد بازار شدند دارای ذرات درشت تر و بزرگتری است. گفتنی است که درشتی مواد باعث استحکام و مقاومت بالای آن می شود اما در عوض پولیش و تمیز کردن را نیز با دشواری رو به رو می کند.

کامپوزیت ریز دانه یا میکروفیل: پس از کامپوزیت های درشت دانه، کامپوزیت های ریز دانه تری وارد بازار شد. این نوع کامپوزیت ها درست برخلاف کامپوزیت های درشت دانه از استحکام و دوام کمتری برخوردارند اما در عوض قابلیت تمیز کردن و پولیش کشیدن آنها راحت تر است. بنابرای این نوع کامپوزیت ها ضعیف هستند و در برابر فشار خصوصا در دندان های عقبی ضعیف و بی ثبات هستند.

هیبرید، میکروهیبرید و نانوهیبرید: این نوع کامپوزیت حد فاصل کامپوزیت های ریز دانه و درشت دانه است. کامپوزیت هیبرید از آنجایی که دارای فیلر بالایی است از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است. اما این نوع کامپوزیت به مرور زمان دچار ساییدگی و در نتیجه تغییر شکل می شود. همچنین تاثیر پولیش در این نوع کم است.

 

مشاوره های لازم که توسط یک متخصص کامپوزیت دندان در تهران داده می شود

یکی از مهمترین اقداماتی که پیش از کامپوزیت کردن دندان ها باید به آن توجه داشت مشاوره توسط یک متخصص کامپوزیت دندان در تهران می باشد. در هنگام مشاوره به بیمار نکات مهم قبل و بعد از کامپوزیت دندان باید گفته شود. نکات مهمی که پیش از کامپوزیت دندان توسط دندانپزشک به بیمار داده می شود و پیش از کامپوزیت دندان، دندان های بیمار بررسی می شود در صورت نیاز ابتدا درمان و سپس کامپوزیت می شود.

اما اقدامات بعد از دندان بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا توجه به نکاتی که خواهیم گفت طول عمر کامپوزیت را بالا خواهد برد که شامل موارد زیر می باشد: از شکستن پسته و تخمه با دندان های کامپوزیت شده به شدت خودداری کنید زیرا موجب لب پریدگی آن ها خواهد شد، بهداشت دهانی را با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن رعایت کنید، در سال یک بار برای ویزیت دندان های خود به دندانپزشک مراجعه کنید، پس از خوردن چای یا قهوه دندان های خود را مسواک بزنید تا از رنگ گرفتن آن ها جلوگیری کرده باشید و از مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات به شدت خودداری کنید.

نکته آخر

استفاده از کامپوزیت به طور کلی یک روش های موثر و ایمن برای اصللاح شکل ظاهری دندان ها و  زیباسازی آن ها است که در صورت مراجعه به یک پزشک ماهر و متبحر و استفاده از مواد با کیفیت و اصل هیچ گونه عوارضی را به دنبال نخواهد داشت.

با توجه به تمام این توضیحات می توان از کامپوزیت به عنوان یکی از بی خطر ترین و مفید ترین درمان های زیبایی دندان نام برد.

دکتر علی بصام

دکتر فرزانه فرخ نژاد

در سال ١٣٧٠ از دانشكده دندانپزشكي دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند
تا سال ١٣٩٦ حدود ٢٦ سال سابقه كار در حوزه دندانپزشكي در طي این سالها به منظور ارتقاء علم دندانپزشكي Course ( واحد ) های متعددي در زمينه cosmetic ( زیبایی ) در دانشگاه سن انتونيو تگزاس ...

دکتر فرزانه فرخ نژاد
متخصص دنداپزشکی زیبایی و ایمپلنت دندان
فلوشیپ و مسترشیپ دندانپزشکی اطفال
آدرس : تهران – خ ولیعصر – خ توانیر – بعد از میدان توانیر – جنب کوچه یاران – ساختمان پزشکان توانیر – طبقه 4 – دکتر فرزانه فرخ نژاد
شماره نماس :
02188879126 و 02188205695
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. مینو

  خانم دکتر برای دندونای من که به شدت حساسه و لکه های قهوه ای هم داره کامپوزیت مناسبه؟

  پاسخ
  • دکتر فرزانه فرخ نژاد

   سلام بله هم كامپوزيت هم لمينيت سراميكي مناسب است.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.