دکتر فرزانه فرخ نژاد / کاشت دندان / بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران
مدت زمان مطالعه ۲۲ دقیقه

بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران

بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران

 
اگر شما هم جز دسته از افرادی هستید که دندان هایتان جز دندان های خراب ، شکسته، آسیب دیده و… است و به هیچ عنوان این دندان ها دیگر قابل ترمیم نیست می توانید به گزینه ایمپلنت دندان فکر کنید. در واقع بر خلاف تصور عموم ایمپلنت دندان تنها یک روش زیبایی محسوب نخواهد شد بلکه جز روش های درمانی هم در بر خواهد گرفت. اما مشکل اصلی و معضل بیشتر افرادی که قصد انجام ایمپلنت دندان را داشته و متقاضی این روش درمانی_زیبایی هستند انتخاب بهترین دکتر ایمپلنت در تهران است.

در شهر تهران به دلیل وجود تعداد بسیار زیاد دندانپزشک که در حوزه زیبایی هم فعالیت دارند بدون شک انتخاب بهترین دندانپزشک کاری بس دشوار است، در نتیجه باعث ایجاد نگرانی و اضطراب در متقاضیان ایمپلنت دندان شده است.

ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با انتخاب بهترین دندانپزشک برای انجام ایمپلنت دندان مطالبی را برای شما همراهان عزیز ارائه دهیم تا شما عزیزان بتوانید بدون هیچگونه نگرانی از نتیجه کار بهترین هارا انتخاب کنید.

لازمه انتخاب یک پزشک مناسب مشاهده نمونه کارهای دکتر، رضایت بیماران، سوابق کاری و مهات و تجربه چندین ساله پزشک در این زمینه است. در نتیجه مراجعه کنندگان و متقاضیان انجام ایمپلنت باید به این نکته توجه داشته باشند.

 
 
 

تاریخچه ایمپلنت دندان

تاریخچه ایمپلنت با توجه به بررسی که در تاریخ تمدن انسان ها صورت گرفته است به سالیان خیلی قبل و به مردمان تمدن مایا باز می گردد. در واقع حدود 1350 سال قبل از آنکه برانمارک سوئدی کار با آلیاژ تیتانیوم را آغاز کند طی حفاری ها و باستان شناسی ها از گورهای مردم مایا در کشور هندوراس دیده شده بود که از ایمپلنت های فکی استفاده می کرده اند.
باستان شناسان قطعه ای از آرواره‌ی زنی را که حدوداً بیست سال داشته است و مربوط به سال 600 میلادی بوده است را دیده اند که دارای سه قطعه دندان مانند صدف در داخل سوراخ دندان های از پیش افتاده این زن قرار داشته است.
در سال 1952 میلادی، جراح ارتوپدی سوئدی به نام برانمارک که بسیار به ترمیم و بازسازی استخوان علاقه مند بوده است، طی تحقیقاتی که روی ران خرگوش انجام داد متوجه رشد استخوان در اطراف فلز تیتانیوم شد. برانمارک تحقیقات خود را بر روی انسان و حیوان ادامه داد و توانست بعد از انجام آزمایشات فراوان این ویژگی بسیار مفید فلز تیتانیوم را به اثبات برساند. در نهایت برانمارک در سال 1965 میلادی توانست اولین ایمپلنت دندانی را در دهان یک داوطلب بگذارد.
دکتر لئونارد لینکو نیز از جمله کسانی بوده است که به علم دندانپزشکی و کاشت ایمپلنت خدمت بسیار کرده است وی در سال 1952 میلادی درست 4 ماه بعد از اینکه فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شد نخستین کاشت ایمپلنت خود را انجام داد. وی قبل از بازنشستگی هزاران درمان ایمپلنت انجام داد. از وی 12 کتاب و 36 اختراع برجای مانده است.

 
بیشتر بخوانید : اصلاح طرح لبخند چیست؟
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

پیش از میلاد

نمونه هایی از تلاش برای کاشت مواد در داخل فک در تمدن آزتک و مصر باستان در این دوره به چشم میخورد.

 
 
 
 

1800-1780 میلادی

اولین نمونه از دندان از جنس پرسلن

 
 
 
 

1809 میلادی

: کاشت ایمپلنت از طلا در حفره تازه کشیده شده توسط Maggiolo

 
 
 
 

1886 میلادی

قرار دادن کروان پرسلنی بر روی ایمپلنت پلاتینیومی توسط Edmunds

 
 
 
 

1887 میلادی

کاشت ایمپلنت از جنس پلاتینیوم توسط Harris

 
 
 
 

1913 میلادی

ساخت crib داخل استخوانی از جنس پلاتین توسط Greenfield در بوستون ماسا چوست

 
 
 
 

1937 میلادی

برادران strock  اولین ایمپلنت به شکل پیچ توپر را در داخل فک کار گذاشت و از آن رادیوگرافی کرد.

 
 
 
 

1940 میلادی

معرفی ایمپلنت های داخل مخاطی intramucosal  توسط dahl  در آلمان

 
 
 
 

1953_1952 میلادی

آغاز کارآزمایی بالینی کاشت ایمپلنت های ریشه ای شکل داخل استخوانی توسط  Branemark و معرفی ایمپلنت های عمودی که سر تا سر ارتفاع استخوان را در بر میگرفت Transfixation/ Transosteal

 
 
 
 

1965 میلادی

دکتر برانمارک  نخستین ایمپلنت دندانی تیتانیومی خود را بر روی یک داوطلب انسانی آزمایش نمود.

 
 
 
 

1977_1987 میلادی

انتشار نتایج مطالعه ای 10 سال از درمان ایمپلنت بیماران کاملا بی دندان در سوئد، کاربرد سی تی اسکن در ایمپلنتولوژی، کاربرد متداول ایمپلنت های ریشه ای به عنوان طرح غالب و معرفی روش sinus lift برای کاشت در خلف فک بالا و پایین

 
 
 
 

1990 میلادی

کاشت ایمپلنت دندان بصورت نوین و براساس روش برانمارک وارد ایران گردید.

 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

ایمپلنت دندان چیست؟

یکی از روش های نوین و پر طرفدار کاشت دندان است که به راحتی می تواند همان حسی که دندان طبیعی به شما می دهد برایتان فراهم کند. این عمل توسط فردی متبحر و متخصص انجام می شود و به متخصصین این علم ایمپلنتولوژیست نیز می گویند. به عنوان مثال یک دندانپزشک زیبایی می تواند تحت عنوان ایمپلنتولوژیست نیز خطاب شود. جراحی ایمپلنت دندان روشی است که ریشه های دندان را با فلز و پایه های پیچ دار جایگزین می کند ودندان آسیب دیده و یا کشیده شده را با دندان های مصنوعی ای که در ظاهر و عملکرد بسیار مشابه دندان های واقعی هستند، جایگزین می کند. جراحی ایمپلنت می تواند جایگزین مناسبی برای پروتز یا بریچ دندان (که به خوبی در دهان نمی نشیند) باشد.

ایمپلنت دندان از ماندگاری بالایی نیز برخوردار است. ایمپلنت دندان می تواند در مواردی که ریشه های دندان طبیعی به کلی از بین رفته و امکان ترمیم و پر کردن دندان وجود ندارد و یا دندان کشیده شده، گزینه ی جایگزین مناسبی برای دندان شما باشد.

نحوه انجام جراحی ایمپلنت دندان بستگی به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما دارد. مزیت اصلی ایمپلنت ها پشتیبانی خوب و ثابت از دندان های جدید شما است.

اگر شما هم جز دسته از افرادی هستید که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید می توانید برای کسب اطلاعات جامع و کامل در رابطه با ایمپلنت دندان روی لینک درج شده کلیک کرده و صفر تا صد ایمپلنت دندان را مطالعه کنید.

 
 

ایمپلنت به زبان ساده، یک پایه قوی برای دندان های کاشت و نگهداری دندان های طبیعی تان هستند. این پایه های محکم که به نوعی جایگزین دندان های زیبای ما می شوند از جنس تیتانیوم خالص تهیه می شوند که با بدن انسان سازگاری بالایی دارد. شکل ظاهری آن به صورت میله ی باریکی است که درون فک قرار گرفته است.

 
 
 

بهترین برندهای ایمپلنت دندان که امروزه در کشوره های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است عمدتا در سه کشور تولید و به مصرف کشورهای دیگر در می آید این سه کشور عبارتند از :

 
 
 
 

آلمان

 
 
 

آمریکا

 
 
 

کره جنوبی

 
 

متخصص ایمپلنت دندان با بورد تخصصی

مدت زمان دوره پزشکی در دانشگاه 6 سال است، متخصص ایمپلنت کسی است که پس از گذراندن شش سال پزشکی اقدام به گذراندن یک دوره 4 ساله تخصصی در زمینه ایمپلنت کند.

پس از 4 سال آزمونی که به صورت تئوری و عملی است برگزار می شود و فارغ‌التحصیلان آن، بورد تخصصی ایمپلنت دندان را دریافت می‌کنند. هر پزشکی که دارای بورد تخصصی ایمپلنت دندان باشد قابل اطمینان برای انجام ایمپلنت دندان می باشد.

 
بیشتر بخوانید :  بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران
 
 

سابقه کاری مهمتر است یا تجربه کاری

هر چند که یک متخصص به سابقه کافی برای کار نیاز دارد داشتن تجربه کافی نیز در حین کار بسیار مهم است که الزاماً کسانی که زمان بیشتری کار ایمپلنت دندان انجام داده اند ممکن است تجربه کافی در این زمینه را نداشته باشند.

اصولاً تجربه زمانی حاصل می شود که یک پزشک نمونه کار بسیاری از بیماران انجام داده باشد و آن را به صورت رایگان در اختیار مراجعه کنندگانش قرار دهد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نمونه کارهای دکتر فرزانه فرخ نژاد

 
 
 
 
نمونه کار های دکتر فرخ نژاد
 
 
 
 
 
 
لمینت دندان
 
 
بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران
 
 
 
 
 
 

فیلم مراحل انجام ایمپلنت دندان

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

باید ها و نباید های ایمپلنت دندان

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

کاندید مناسب برای انجام ایمپلنت دندان

 • در صورتی که کلیه دندان های فک جلو و یا فک عقب از بین رفته باشد.
 • در صورتی که یکی از دندان های جلو از بین رفته باشد و فاصله ایجاد شده از دندان های کناری آن طبیعی باشد.
 • در صورتی که بیش از یک دندان از بین رفته باشد و فاصله بین دندان های کناری طبیعی باشد.
 • درصورتی که یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد و تنها از یک طرف، دندان طبیعی باشد.
 • افرادی که نمی توانند از دندان های مصنوعی استفاده کنند.
 • افرادی که می خواهند گفتار خود را بهبود ببخشند.

ایمپلنت دندان محدودیت سنی خاصی ندارد و هر فردی که قادر به رعایت بهداشت دهان خود باشد، می تواند دندان های خود را ایمپلنت کند. اگر فرد به سن رشد رسیده باشد، می تواند به جای دندانی که از دست داده است، از ایمپلنت استفاده نماید.

مثلا اگر کودکی که در سن کودکی دندان دائمی خود را در اثر حادثه ای از دست داده باشد می تواند بعد از آن که به سن ۱۶ سال رسید، از ایمپلنت استفاده کند. البته همانطور که گفته شد هر فردی می تواند دندان خود را ایمپلنت کند ولی در مورادی که در ادامه به آن اشاره می کنیم نمی تواند دندان خود را ایمپلنت کند.

 
 

ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • افرادی که مبتلا به عفونت دندان یا فک هستند، ایمپلنت دندان نه تنها مشکلشان را برطرف نمی کند، بلکه ممکن است دردسرهای دیگری را هم برای آنها به وجود آورد. این افراد ابتدا باید نسبت به رفع عفونت دندان خود اقدام کنند و سپس پس از درمان عفونت دندان خود اقدام به ایمپلنت دندان خود کنند. در صورتی که فرد نسبت به این مسئله بی توجه باشد بعد از انجام ایمپلنت در صورت به وجود آمدن مشکل، ایمپلنت برداشته می شود و موجب هدر رفتن زحمت پزشک و هزینه هایی برای فرد در بر خواهد داشت.
 • افرادی که مبتلا به دیابت هستند، توجه داشته باشند که گذاشتن ایمپلنت باید با احتیاط های ویژه ای انجام گیرد. قبل از ایمپلنت دندان باید میزان قند خون فرد دیابتی  توسط پزشک بررسی شود تا اگر بیماری دیابت فرد کنترل شده باشد، برای وی ایمپلنت گذاشته شود. شانس افراد دیابتی همانند دیگر افراد عادی است و جای هیچ نگرانی نیست. برای اطلاعات بیشتر مطلب ایمپلنت دندان در بیماران دیابتی را مطالعه کنید.
 • افرادی که دخانیات مصرف می کنند، بهتر است برای انجام ایمپلنت مدتی سیگار را فراموش کنند و یا حتی المقدور مقدار مصرف دخانیات خود را کاهش دهند.  لازم است که افرادی که دخانیات مصرف می کنند قبل از ایمپلنت با پزشک خود مشورت کنند. برای اطلاعات بیشتر مطلب چگونگی اجرای ایمپلنت برای افراد سیگاری را مطالعه کنید.
 • افرادی که داروهای ضد انعقاد خون یا آسپرین مصرف می کند با نظر پزشک معالج خود باید ۵ تا ۷ روز قبل از انجام جراحی داروی خود را قطع کند.
 • افرادی که تحت‌ رادیوتراپی به‌خصوص در ناحیه فک و صورت بوده اند و بیمارانی که طولانی‌مدت تحت‌درمان بیس‌فسفونات بوده‌اند، نباید ایمپلنت بگذارند.
 • ایمپلنت دندان در بارداری یکی از مواردی است که پزشکان به شدت با انجام آن در دوران بارداری مخالف اند و تا حد امکان از انجام این کار در دوران بارداری پرهیز می کنند. برای اطلاعات بیشتر راجب این موضوع مطلب مشکلات ایمپلنت دندان در بارداری را مطالعه کنید.
 
 

آمادگی های پیش از انجام جراحی ایمپلنت

فرآیند برنامه ریزی برای کاشت دندان ممکن است به پزشکانی با تخصص های مختلف از جمله پزشک متخصص در زمینه های بیماری های دهان و دندان، متخصص فک و صورت (جراح دهان و فک و صورت) و متخصص ایمپلنت دندان، لثه و استخوان (پریودنتیست) ، دندانپزشکی که دندان های مصنوعی را مناسب هر فرد طراحی و تهیه می کند (متخصص پروتز)، یا گاهی متخصص گوش، حلق و بینی (ENT) نیاز داشته باشد.

از آنجا که کاشت ایمپلنت های دندانی به یک یا چند عمل جراحی نیاز دارد، شما باید ارزیابی کاملی برای آمادگی های پیش از این جراحی داشته باشید، مواردی مانند آنچه در ادامه آمده را لازم است به دقت بررسی و ارزیابی کنید:

 • معاینه جامع دندانپزشکی: انجام معاینه و چکاب کامل دندان ها، تهیه ی عکس رادیولوژی از دندان ها و تصاویر سه بعدی از استخوان های فک و دندان ها
 • سوابق پزشکی: بررسی سوابق پزشکی و دندانپزشکی شما توسط پزشک متخصص و نیز بررسی داروهای مصرفی شما از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه و مکمل هایی که مصرف می کنید امری لازم و ضروری است. در صورت داشتن هر نوع مشکل قلبی خاص و یا داشتن ایمپلنت های ارتوپدی، پزشک ممکن است مصرف داروهای آنتی بیوتیک را پیش از جراحی برای شما تجویز کند تا از بروز عفونت پیشگیری شود.
 • برنامه ی درمانی: برنامه ی درمانی شما متناسب با شرایطی که دارید، عواملی مانند تعداد دندان هایی که نیاز به جایگزینی ایمپلنت دارند و وضعیت استخوان های فک و دندان های باقی مانده را در نظر می گیرد.
 
 

اقدامات لازم قبل از انجام ایمپلنت دندان توسط پزشک

 • ابتدا باید بیمار را به خوبی معاینه کند و او را در جریان نحوه انجام کار قرار دهد.
 • در اطلاع دادن هزینه دستمزد کارش به بیمار صادق باشد.
 • درصورت نیازآزمایش های مربوط مانند فوتوگرافی و رادیوگرافی را برای بیمار تجویز کند.
 • در صورت الزام به عمل لیفت سینوس که بعضاً نیاز است که روی بیمار انجام شود قبل از شروع کار به بیمار اطلاع دهد.
 • در بعضی موارد دیگر در صورت نیاز به پیوند استخوان یا پیوند بافت نرم هزینه و نحوه چگونگی انجام آن را به بیمار به صورت مختصر توضیح دهد.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان از چه نوع ایمپلنتی استفاده می کند؟

بسیاری از پزشکان از انواع مختلف ایمپلنت برای کار بر روی دندان بیمار استفاده می کنند و انتخاب آن را بر عهده بیمار قرار می دهند. به‌ طورکلی بهتر است که پزشک نوع ارزان آن را از چرخه انتخاب بیمار حذف نماید و از نوع با کیفیت آن استفاده کند.

یک پزشک متخصص ایمپلنت که بر طبق اصول اخلاقی کار می کند باید نوع انتخاب مواد ایمپلنت را به اطلاع بیمار برساند و از با کیفیت ترین نوع آن استفاده کند.

شما نیز اگر به ایمپلنت دندان نیاز دارید بهتر است قبل از انتخاب پزشک به خوبی و به طور کامل تحقیق کنید و به کمک منابع مختلف و قابل اعتماد پزشک مورد نیاز خود را جستجو و انتخاب نمایید.

 
 

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

 • افزایش زیبایی: با توجه به این که جای خالی دندان ها می تواند ظاهری نامناسب را به وجود آورد استفاده از ایمپلنت دندان می تواند زیبایی از دست رفته را برای شما جبران کرده و اعتماد به نفس را به شما بازگرداند.
 • سرعت بالا در کاشت: ایمپلنت دندان یکی از سریع ترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و اگر مشکل کلی در سلامت جسمانی و استخوان های فک وجود نداشته باشد به سرعت می توان آن ها را جایگزین دندان های از دست رفته کرد.
 • طول عمر بالا:یکی از مزایا ایمپلنت دندان که آن را بین بیماران و پزشکان به روشی محبوب تبدیل کرده است طول عمر بالای آن است. طول عمر ایمپلنت ها در حدی است که اگر بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید تا آخر عمر می تواند کارایی لازم را برای شما داشته باشد بدون این که دردسری برای شما به وجود آورد.
 • حفظ سلامتی دهان و دندان
 • ثابت بودن ایمپلنت
 

عوارض و خطرات ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان می تواند کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد که برخی از این عوارض به دلیل مراجعه به افراد غیر متخصص به وجود می آید. بنابراین انتخاب پزشکی متخصص ایمپلنت دندان می تواند میزان عوارض این موضوع را به شکل چشم گیری کاهش دهد. علاوه بر این رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان هم عامل دیگری است که می تواند شما را هر چه سریعتر از شر عوارض ایمپلنت دندان خلاص کند. از خطرات و عوارض ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عفونت در محل کاشت ( مطلب عفونت ایمپلنت دندان را مطالعه کنید.)
 • امکان آسیب به سایر دندان ها
 • آسیب عصبی که می تواند باعث درد، بی حسی، سوزن سوزن شدن لثه ها، لب ها و چانه فرد شود.
 • مشکلات سینوسی هنگامی که ایمپلنت های دندان قرار داده شده در فک بالا از یکی از حفره های سینوس شما بیرون می زند.
 
 
 

ایمپلنت فوری دندان یا یک روزه

در برخی از موارد افرادی که متقاضی انجام ایمپلنت دندان نزد بهترین دکتر در زمینه ایمپلنت دندان هستند ممکن است از شهر های مختلف یا مکان هایی با مسافت بیشتر یک پزشک را انتخاب کرده باشند. که در این صورت یکی از بزرگترین معضل ها آن ها مسافت بیش از حد و پیمودن آن به صورت مکرر است.  که  در صورت امکان پزشک منتخب به آن ها ایمپلنت دندان در یک جلسه را پیشنهاد خواهد کرد.

معمولا دوره درمان و مدت زمانی که طول می کشد تا بیمار به هدف خود که همان کسب سلامتی است برسد هم برای بیمار و هم برای پزشک مهم می باشد و هر چه طول دوره درمان کوتاه تر باشد طرفداران آن روش درمانی هم بیشتر خواهد بود. ایمپلنت دندان فوری یکی از درمان هایی است که این ویژگی را دارد و بیمار به سرعت می تواند نتیجه ی مطلوب خود را به دست آورد. در واقع ایمپلنت دندان روشی موثر برای جایگزینی دندان هایی است که به هر دلیلی از دست رفته اند. برای این کار پایه هایی از جنس تیتانیوم را در استخوان فک جای می دهند و بعد از ثابت کردن این پایه ها تاج دندانی را بر روی آن قرار می دهند.

حال تفاوتی که بین ایمپلنت دندان فوری و ایمپلنت دندان سنتی وجود دارد این است که دوره بهبود روش فوری بسیار کمتر از روش سنتی می باشد به طوری که می توان مدت زمان انجام آن را یک روز بیان کرد. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که تاج قرار داده شده بر روی پایه ایمپلنت دندان در این روش موقتی بوده و حتما باید با تاج اصلی و دائمی تعویض گردد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

روش های ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به سه روش یک مرحله ای، دو مرحله ای و دندانی انجام می پزیرد که در ادامه به معرفی و نحوه انجام هر یک از ایمپلنت ها می پردازیم.

 
 

ایمپلنت یک مرحله ای: (Non submerged)

در بعضی موارد بعد از کشیدن دندان ممکن است لثه همپوشانی کافی نداشته باشد و پزشکمجبور شود از روش حد لثه (nonsubmerged ) استفاده نماید به گونه ای که ایمپلنت دندانی در استخوان فک قرار داده می شود و قطعه موقتی برون فکی ایمپلنت دندانی از لثه خارج است و لثه بدور ایمپلنت دندانی در همان مرحله اول جراحی بخیه زده می شود و نیاز به جراحی مرحله دوم و کنار زدن بافت نرم لثه نیست. پس از ۲ ماه جهت ایمپلنت های دندانی فک پایین و ۳ ماه جهت ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک بالا،‌ قالبگیری جهت ساخت روکش اصلی شروع می شود. معمولا در اغلب بیماران این روش قابل اجرا می باشد.

 
 

 ایمپلنت دو مرحله ای (Submerged)

از خوبی های این نوع ایمپلنت غیر قابل دسترس بودن ایمپلنت دندانی در فضای داخل دهانی می باشد که ممکن است در معرض آلودگی های محیطی قرار بگیرند روش انجام این ایمپلنت بدین گونه که ایمپلنت دندانی در استخوان فک دهان قرار داده می شوند و لثه روی آن بخیه زده می شود. لذا بعد از جراحی، ایمپلنت دندانی داخل دهان قابل مشاهده نخواهد بود. در این حالت ایمپلنت ها زیر لثه قرار دارند تا تحت هیچ نوع فشاری قرار نگیرند. پس از حدود ۲ ماه جهت ایمپلنت های دندانی فک پایین و ۳ ماه جهت ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک بالا، لثه بطور محدود دوباره از محل ایمپلنت دندانی کنار زده خواهد شد. با قرار دادن قطعه موقتی ایمپلنت دندانی که همچون پیچ است سر ایمپلنت دندانی از لثه خارج می شود و قابل دیدن است. یک الی دو هفته جهت بهبود و ترمیم دوباره لثه به دور از قطعه ایمپلنتی که از لثه خارج شده است، مورد نیاز است. درمرحله بعدی قالبگیری جهت ساخت روکش متصل به ایمپلنت دندانی انجام می شود. به منظور حفظ ظاهر زیبایی بیمار معمولا در صورت نیاز یک پروتز موقت دندان متحرک که شب ها باید از دهان خارج شود به بیمار ارائه می شود. در این روش زیبایی بیشتر تامین شده و پروتز ساخته شده نهایی در زیر لثه قرار خواهد گرفت.

 
 

 ایمپلنت Immediate Loading

در این روش ایمپلنت همزمان با جراحی قرار دادن ایمپلنت دندانی، تاج آن نیز ساخته و روی ایمپلنت دندانی قرار داده می شود. این روش بیشتر برای دندان های جلو کاربرد دارد تا بیمار در فاصله ی ۲ – ۳ ماه دوره ی ترمیم، بدون دندان نباشد البته نکته مهمی که باید آن را بگوییم این است که این تاج به صورت موقت است و دندان اصلی در مراحل بعد تحویل بیمار داده می شود. حسن این روش این است که در یک جلسه هم جراحی خارج کردن دندان و یا ریشه انجام میگیرد و هم در صورت لزوم استخوان ناحیه ترمیم می شود.

کلام آخر

 
 
 
 
دکتر علی بصام

دکتر فرزانه فرخ نژاد

در سال ١٣٧٠ از دانشكده دندانپزشكي دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند
تا سال ١٣٩٦ حدود ٢٦ سال سابقه كار در حوزه دندانپزشكي در طي این سالها به منظور ارتقاء علم دندانپزشكي Course ( واحد ) های متعددي در زمينه cosmetic ( زیبایی ) در دانشگاه سن انتونيو تگزاس ...

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. سارا

  سلام خانم دکتر مادر من رفته دذکتر و بهش گفتن ریشه های دندونش از بین رفته و واسه ایمپلنت مناسب نیست باید چیکار کینم الان ؟

  پاسخ
  • دکتر فرزانه فرخ نژاد

   سلام عزیزم برای عکسبرداری باید بیان مطب و مورد معاینه قرار بگیرن

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *