مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

آل آن فور ایمپلنت

ایمپلنت دندان به زبانی ساده

زمانی که افراد تمامی دندان هایشان را از دست می دهند یکی از بهترین روش هایی که می توانند با آن به جایگزینی دندان های شان بپردازند انجام ایمپلنت دندان است.

در این مقاله قرار است که در خصوص آل ان 4 ایمپلنت مباحثی را مطرح سازیم و در بخش هایی مختلف در خصوص کارایی، مزایای آن صحبت کنیم.

مهم ترین بخش هایی که در ادامه می خوانید:

 • آل آن 4 چیست؟
 • هزینه آل آن 4 چقدر است؟
 • مزایای آل آن 4 کدامند
all on 4 ایمپلنت
all on 4 ایمپلنت دندن

آل آن 4 ایمپلنت چیست و مناسب چه افرادی است؟

آل آن 4  ایمپلنت نوعی تکنیک جایگذاری دندان های مصنوعی در محل دندان های از دست رفته است که می توانیم در این روش با جایگذاری چهار ایمپلنت در استخوان فک تمامی دندان ها را روی این چهار پایه یا چهار ایمپلنت سوار کنیم. این روش هم در فک بالا و هم در فک پایین قابل اجرا است و می توانند با چهار ایمپلنت تمامی دندان ها را جایگذاری کنند.

گاهی ما نمی توانیم بیش از این تعداد ایمپلنت استفاده کنیم زیرا وضعیت استخوان فک فرد به نوعی است که اجاز نمی دهد در بخش های پایانی ما پایه ایمپلنت داشته باشیم.

در مواردی در فک بالا به دلیل این که استخوان فک به کانال های سینوس نزدیک است و در فک پایین استخوان فک به رشته عصبی نزدیک است بنابراین تنها روشی که می توان با آن دندان های مصنوعی را جایگذاری کنیم آل آن 4 می باشد.

 

 

در این روش چهار ایمپلنت در قسمت های قدامی قرار می گیرند و می توان دندان های عقبی را نیز پوشش دهد.

ایمپلنت all on 4 یک روش درمانی نوین در دندانپزشکی است که برای ایمپلنت دندان استفاده می شود. همان طور که از نام این نوع ایمپلنت ها مشخص است به معنای قرار گرفتن همه برای روی 4 است. به این صورت که تمامی ایمپلنت های دندان ها بر روی 4 ایمپلنت قرار می گیرد و دندان ها بازسازی می شوند.

در این روش می توانند 12 دندان را روی چهار عدد ایمپلنت جایگذاری کنند.

مزایای آل آن 4 ایمپلنت چیست؟

مهم ترین مزایایی که می توان برای آل آن 4 برشمرد از این قرار است:

 • در این روش میزان نیاز به پیوند استخوان بسیار کم می شود و افراد می توانند با پیوند استخوان کمتری نتیجه مطلوب خود را به دست بیاورند.
 • زمانی که دندان ها جایگزین شدند در دوره کوتاهی روند بهبودی آغاز می شود و تمامی مشکلات از بین می رود
 • تمامی این دندان هایی که روی این پایه ها سوار شدند بالاترین استحکام را دارند

پروتز های نهایی در روش آل آن 4 چه زمانی آماده می شود؟

در روش آل آن 4 در همان روز پروتز های موقت روی ایمپلنت ها نصب می شود اما پروتز های نهایی بعد از دوره سه ماهه آماده می شود.

از این رو بعد از سه ماه می توانید نتیجه نهایی کار خود را ببینید.

هزینه ی آل آن 4 ایمپلنت چقدر است؟

واقعیتی که وجود دارد این است که هزینه های درمانی در این زمینه به موارد و معیارهای زیادی بستگی دارند. از جمله آن ها:

 • کیفیت مواد مصرفی
 • میزان تخصص پزشک
 • تعداد واحد هایی که باید دندان ها ایمپلنت شوند

این دو مورد از مهم ترین مسائلی هستند که می توانند باعث تغییرات هزینه ها شوند.

از سوی دیگر نیز افراد گاها با مشکلات زمینه ای در بخش لثه ها و دندان ها مراجعه می کنند که ابتدائا آن ها باید برطرف شوند و در نهایت روند کاشت آل آن 4 آغاز شود.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران در سال 1401

 

 

موارد استفاده از ایمپلنت all on 4

شاید این سوال برایتان مطرح شود که چه زمانی لازم است تا از این نوع ایمپلنت استفاده شود. مزیت این ایمپلنت بر سایر روش ها در چیست و چه کسانی می توانند از این روش درمانی سود بجویند؟ برای افراد با ویژگی های زیر انجام ایمپلنت all on 4 از سوی دندانپزشک پیشنهاد می شود:

 • برای افرادی کلیه دندان های طبیعی خود را از دست داده اند.
 • افرادی که استخوان های فک به شدت در قسمت عقب و خلفی تحلیل رفته است.
 • افرادی که امکان پیوند و بازسازی استخوان وجود ندارد.

 

 

روش انجام ایمپلنت all on 4

زمانی که بیمار دچار تحلیل استخوان های فکی چه در فک بالا و چه در فک پایین قرار دارد می توان از این روش استفاده کرد.

به علت اینکه در نواحی جلویی فکیین استخوان بیشتری وجود دارد و ما در قسمت های عقبی و خلفی فک محدودیت های آناتومیک داریم، 4 ایمپلنت در قسمت جلویی و قدامی فک بالا و فک پایین قرار می گیرد.

وقتی استخوان فک تحلیل می رود ما به کانال عصبی دندانی نزدیک می شویم. در فک بالا در قسمت های عقب وقتی استخوان فک تحلیل می رود ما به سینوس های صورت نزدیک می شویم. گاهی به هیچ عنوان راهی وجود ندارد مگر اینکه پیوند استخوان انجام دهیم. پیوند استخوان در افرادی که سالمند هستند به سختی پاسخ می دهد.

در نتیجه استفاده از روش all on 4 ایمپلنت بهترین گزینه برای درمان است. پس از ایمپلنت 4 واحد و سپس قرار دادن دندان دیگر در این 4 واحد ایمپلنت تمام دندان ها را بازسازی می کنیم.

با این کار می توان 12 عدد دندان در فک بالا و 12 عدد دندان در فک پایین

یا 10 عدد دندان در فک بالا و 10 عدد دندان در فک پایین برای بیمار بازسازی کرد.

مزایا ایمپلنت به روش آل ان فور
کاشت دندان با تکنیکی به روز

مراقبت های بعد از ایمپلنت All on 4 دندان

انجام ایمپلنت all on 4 نیازمند رعایت نکاتی است که لازم است حتما رعایت شود. رعایت مراقبت های بعد از ایمپلنت موجب می شود تا طول عمر این ایمپلنت ها افزایش یابد و عوارض جانبی در پی نداشته باشد.

رعایت نکات بهداشتی و استفاده از مسواک و نخ دندان بیش از پیش اهمیت دارد. بعد از انجام ایمپلنت لازم است تا به صورت مرتب به دندانپزشک و متخصص ایمپلنت مراجعه کنید و وضعیت دندان های خود را بررسی کنید.

در این چکاپ ها مشکلات دهان و دندان شما در صورت بروز مشخص می شود و شما می توانید برای درمان اقدام کنید.

نتیجه گیری

 • در پایان امیدواریم که بر اساس این اطلاعات بتوانید بهترین نتایج را کسب کنید.
 • مهم ترین قدمی که می توان برای زیبایی و سلامت بیشتر برداشت این است که در انتخاب بهترین دندانپزشک و متخصص ایمپلنت نهایت دقت را داشته باشید.
 • مهارت، تخصص، تجربه و آگاهی از مهم ترین معیارهایی هستند که می توانند نتیجه درمان را موفق و از میزان احتمال بروز مشکلات و عوارض احتمالی بکاهند.
 • وجود روش های مختلف دندانپزشکی به ما کمک کرده است که در هر شرایط و با هر ویژگی آناتومی در صورت خود بتوانیم برای رفع مشکل دهان و دندان خود اقدام کنیم.
 • برخی از این روش ها و تکنیک ها کاملا در میان عموم مردم شناخته شده است. در حال حاضر کمتر کسی وجود دارد که در مورد پر کردن ساده دندان و یا درمان ریشه دندان با عصب کشی آگاهی نداشته باشد.
 • در چند دهه اخیر تکنولوژی پزشکی و دندانپزشکی رشد چشم گیری داشته است که برای روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ما در این مقاله سعی داریم شما را با یکی از روش های درمانی دندانپزشکی به نام ایمپلنت all on 4 آشنا کنیم. در اینجا توضیحات خانم دکتر فرزانه فرخ نژاد دندانپزشک زیبایی و متخصص ایمپلنت را مشاهده کنید.

برای انجام خدمات دندانپزشکی خود به بهترین دندانپزشک در تهران مراجعه کنید. برای انجام خدمات ایمپلنت حتما به متخصص ایمپلنت مراجعه کنید که دانش و آگاهی کامل از این امر را دارد. برای آگاهی از دانش پزسکی لازم است تا اطلاعات و اخبار پزشکی را دنبال کنید تا با اطلاعات کامل در زمینه درمان مشکلات خود قدم بردارید.

برای بسیاری از مشکلات دهان و دندان که شاید در یک دهه گذشته روش درمانی مناسبی وجود نداشته است، درمان های بسیار قابل قبول و رضایت بخشی جایگزین شده است. که شما با مشورت با دندانپزشک خود می توانید از آن ها آگاه شوید.

 

قیمت ایمپلنت دندان در تهران در سال 1401

دکتر علی بصام

دکتر فرزانه فرخ نژاد

در سال ١٣٧٠ از دانشكده دندانپزشكي دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند
تا سال ١٣٩٦ حدود ٢٦ سال سابقه كار در حوزه دندانپزشكي در طي این سالها به منظور ارتقاء علم دندانپزشكي Course ( واحد ) های متعددي در زمينه cosmetic ( زیبایی ) در دانشگاه سن انتونيو تگزاس ...

دکتر فرزانه فرخ نژاد
متخصص دنداپزشکی زیبایی و ایمپلنت دندان
فلوشیپ و مسترشیپ دندانپزشکی اطفال
آدرس : تهران – خ ولیعصر – خ توانیر – بعد از میدان توانیر – جنب کوچه یاران – ساختمان پزشکان توانیر – طبقه 4 – دکتر فرزانه فرخ نژاد
شماره نماس :
02188879126 و 02188205695
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.