ژنژیویت وابسته به داروهای ضدبارداری خوراکی

ژنژیویت وابسته به داروهای ضدبارداری خوراکی


داروهای ضدبارداری یکی از پر مصرف ترین داروهای جهان می باشد امروزه، به دلیل شروع زود هنگام قاعدگی، تغییر آداب و رسوب اجتماعی افزایش تاکید بر تنظیم خانواده، استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی در نوجوانان و بالغین جوان برای پیشگیری از بارداری های ناخواسته افزایش یافته است. گزارش موردهای کلینیکی، افزایش حجم لثه ای القا شده توسط ضدبارداری های خوراکی د…

داروهای ضدبارداری یکی از پر مصرف ترین داروهای جهان می باشد امروزه، به دلیل شروع زود هنگام قاعدگی، تغییر آداب و رسوب اجتماعی افزایش تاکید بر تنظیم خانواده، استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی در نوجوانان و بالغین جوان برای پیشگیری از بارداری های ناخواسته افزایش یافته است. گزارش موردهای کلینیکی، افزایش حجم لثه ای القا شده توسط ضدبارداری های خوراکی در زنان سالم بدون هیچ گونه سابقه افزایش رشد لثه ای را توصیف کرده اند. در تمام موارد، افزایش توده لثه ای بعد از کاهش دوز یا عدم ادامه مصرف دارو، معکوس شده بود مطالعات کلینیکی اولیه نشان داده اند که زنان استفاده کننده از داروهای ضد بارداری هورمونی، بروز بالاتری از التهاب لثه ای را در مقایسه با زنانی که از این داروها استفاده نمی کردند، داشتند و استفاده طولانی مدت از ضد بارداری های خوراکی ممکن است سطح اتصالات پریودنتال را تحت تأثیر قرار دهد.

 (knight & wade 1974 ). تمامی مطالعات بررسی کننده ی اثر داروهای ضدبارداری خوراکی در بیش از ۱۹۸۰ غلظت های خیلی بالاتر از این داروها را نسبت به داروهای در دسترس امروزی بررسی می کردند. اخیراً یک مطالعه کلینیکی که اثر داروهای ضد بارداری خوراکی با دوز پایین را بر روی التهاب لثه ای در زنان جوان ارزیابی کرد، نشان داد که این داروهای هورمونی تأثیری بر روی بافت لثه ای ندارند. به علاوه ، داده های مقطعی حاصل از NHANESIII، در نشان دادن ارتباط بین مصرف داروی ضدبارداری خوراکی با دوز پایین و افزایش میزان ژنژیویت ناتوان بوده اند. با توجه به این داده ها به نظر می رسد که داروهای ضد بارداری کنونی با دوز پایین برای پریونشیوم مضر نمی باشند(preshow  2013)
 


تعداد مشاهده خبر: (555)

گروه خبر: پیوند لثه


نويسنده: مدیر سایت


کد خبر: 255


ارسال به دوستاننوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ژنژیویت وابسته به داروهای ضدبارداری خوراکی -  - ژنژیویت وابسته به داروهای ضدبارداری خوراکی
افزایش حجم لثه ای تحت تأثیر دارو
ژنژیویت وابسته به داروهای ضدبارداری خوراکی -  - ژنژیویت وابسته به داروهای ضدبارداری خوراکی
بیماری های لثه ای مرتبط با بیماری های سیستمیک ژنژیویت
فهرست