ضایعات استخوانی در ایمپلنت دندان

ضایعات استخوانی در ایمپلنت دندان


ضایعات استخوانی حاصل از پری ایمپلنت را می توان در 5 نوع تقسیم نمود : ضایعات 4 دیواره کاسه ای شکل ، دور تا دور ایمپلنت دندان بیمار را در بر گرفته اند . اگر ضخامت زایده آلوئولر کم باشد و یا استخوان باکال یا لینگوال از دست برود ، ضایعه تبدیل به سه دیواره می شود که 270 درجه دور ایمپلنت دندان را در بر می گیرد . اگر دیواره های استخوانی در دوسطح ایمپلنت ب…

ضایعات استخوانی حاصل از پری ایمپلنت را می توان در 5 نوع تقسیم نمود : ضایعات 4 دیواره کاسه ای شکل ، دور تا دور ایمپلنت دندان بیمار را در بر گرفته اند . اگر ضخامت زایده آلوئولر کم باشد و یا استخوان باکال یا لینگوال از دست برود ، ضایعه تبدیل به سه دیواره می شود که 270 درجه دور ایمپلنت دندان را در بر می گیرد . اگر دیواره های استخوانی در دوسطح ایمپلنت باقی بمانند ، یک ضایعه دو دیواره ایجاد می شود . در اغلب موارد ، دیواره های مزیال و دیستالی باقی مانده و دیواره باکال و لینگوال از دست می روند . در ایمپلنت های که مجاور یک دندان طبیعی کاشته شده اند ممکن است دیواره ی کنار دندان طبیعی باقی بماند و سه دیواره دیگر از دست برود . در این حالت یک ضایعه تک دیواره استخوانی ایجاد می شود.

در صورتی هم که پیچ های سطح ایمپلنت عریان شود و هیچ جزء عمودی در ضایعه استخوانی تشکیل نگردد ، ضایعه را سطحی یا دهی سنس می نامند . این گونه ضایعات در سطح باکال ایمپلنت هایی که زیاد از حد باکالی کاشته شده اند یا دارای ضخامت کم استخوانی بودند دیده می شوند . دیواره های استخوانی در دو سطح ایمپلنت باقی بمانند ضایعه دو دیواره ایجاد می شود . در اغلب موارد دیواره های و دیستالی باقی مانده و دو دیواره باکال و لینگوال از دست باکال ایمپلنت هایی که زیاد از حد باکالی کاشته شده اند یا ضخامت کم استخوانی بودند دیده می شوند .


تعداد مشاهده خبر: (814)

گروه خبر: ایمپلنت دندان


نويسنده: مدیر سایت


کد خبر: 220


ارسال به دوستاننوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ضایعات استخوانی در ایمپلنت دندان -  - ضایعات استخوانی در ایمپلنت دندان
روش های تشخیص بیماری های اطراف ایمپلنت دندان
ضایعات استخوانی در ایمپلنت دندان -  - ضایعات استخوانی در ایمپلنت دندان
پیوند استخوان (اصول GBR )
فهرست