دندان مشکوک و ایمپلنت دندان

دندان مشکوک و ایمپلنت دندان


تصمیم گیری در مورد این که آیا یک دندان مشکوک را باید در آورد و با ایمپلنت به صورت فوی جایگذاری کرد ، نیاز به توجه بسیار دارد . بارگذاری ایمپلنت هایی که به صورت فوری قرار داده شدند میزان موفقیت بالایی را نشان می دهند . بزرگترین مزیت این روش در کاهش زمان درمان ، راحتی بیتشتر بیمار و تقویت ساپورت بافت نرم است . مزیت دیگر قرار دهی فوری ایمپلنت حفظ استخ…

تصمیم گیری در مورد این که آیا یک دندان مشکوک را باید در آورد و با ایمپلنت به صورت فوی جایگذاری کرد ، نیاز به توجه بسیار دارد . بارگذاری ایمپلنت هایی که به صورت فوری قرار داده شدند میزان موفقیت بالایی را نشان می دهند . بزرگترین مزیت این روش در کاهش زمان درمان ، راحتی بیتشتر بیمار و تقویت ساپورت بافت نرم است . مزیت دیگر قرار دهی فوری ایمپلنت حفظ استخوان و کاهش رمودلینگ است ، البته در این مورد اختلاف نظر زیاد است . عده ای دیگر معتقدند وقتی ایمپلنتی در ساکت تازه قرار می گیرد تمام مراحل تحلیل استخوان اتفاق می افتد بهمین دلیل پیوند فضای بین ایمپلنت دندان و استخوان فاسیال برای نگهداری بافت سخت ضروری است . پروتکل های قدیمی تر توصیه به حفظ ساکت با مواد پیوندی می کردند تا بدین ترتیب تحلیل استخوان ناشی از ترمیم استخوانی جبران شود . این مواد پیوندی به عنوان داربستی برای رشد سلول های استخوان زا و عاملی برای حفظ فضا عمل می کنند . در واقع قرار دادن ایمپلنت در ساکت منجر به تسریع مراحل کار برای بیمار می شود ولی خود به خود استخوان را حفظ نمی کند . تحلیلی که به دنبال کشیدن دندان ایجاد می شود در مرحله ترمیم نیز ادامه می یابد. روش های حفظ ریج می توانند منجبر به تغییرات کمتر در ابعاد ریج به دنبال کشیدن شوند .

یکسری از مطالعات نشان دادند که تغییرات ابعادی ریج حین کاشت همزمان و تاخیری ایمپلنت یکسان است . حین کاشت همزمان ایمپلنت گرفتن نتایج قابل پیش بینی بویژه در موارد زیر مخاطر آمیز است :
وقتی دهی سنس یا فنستریشن استخوانی وجود دارد ، حجم تراکم استخوانی اپیکالی ناچیز است ، عفونت یا پاتولوژی برای ایپکال وجود دارد . بیوتایپ لثه ای نازک و با حداقل بافت کراتینیزه است . بیماری های سیستمیک مثل دیابت موجود است و یا فرد سیگار می کشد . با این وجود قرار گیری همزمان ایمپلنت دندان در ساکت دندانی تازه با یا بدون مواد رژنراتیو به عنوان یک درمان قابل قبول پذیرفته شده است .

 بیشترین کاربرد ایمپلنت فوری در ناحیه قدام ماگزیلا است . دلایلی که منجر به کشیدن یک دندان قدام ماگزیلای تک ریشه می شوند شامل موارد زیر می باشد : تحلیل داخلی یا خارجی بعد از تروما ، شکستن دندان ناشی از پست و کر قرار داده شده در کانال ، پوسیدگی های عمیق زیر استخوان ، درمان ریشته ی متوالی ناموفق و بیماری شدید پریودنتال.
 


تعداد مشاهده خبر: (840)

گروه خبر: ایمپلنت دندان


نويسنده: مدیر سایت


کد خبر: 228


ارسال به دوستاننوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دندان مشکوک و ایمپلنت دندان -  - دندان مشکوک و ایمپلنت دندان
پیوند استخوان (اصول GBR )
دندان مشکوک و ایمپلنت دندان -  - دندان مشکوک و ایمپلنت دندان
رژنراسیون هدایت شده استخوان با پیوند لثه
فهرست