درمان بیماری های لثه ای القا شده توسط پلاک

درمان بیماری های لثه ای القا شده توسط پلاک


روش های مکانیکال بهداشت دهانی به صورت شخصی و حرفه ای جنبه های کریتیکال در درمان بیماری لثه ای القا شده توسط پلاک می باشند. بهداشت دهانی مناسب منجر به کاهش تشکیل پلاک دندانی روی سطوح دندان ها شده و بروز انواع مختلف بیماری های دهانی را کاهش می دهد. برای کنترل پلاک مکانیکی مؤثر، استفاده مناسب از مسواک های دستی یا برقی به همراه تمیز کردن مکانیکی نواحی …

روش های مکانیکال بهداشت دهانی به صورت شخصی و حرفه ای جنبه های کریتیکال در درمان بیماری لثه ای القا شده توسط پلاک می باشند. بهداشت دهانی مناسب منجر به کاهش تشکیل پلاک دندانی روی سطوح دندان ها شده و بروز انواع مختلف بیماری های دهانی را کاهش می دهد. برای کنترل پلاک مکانیکی مؤثر، استفاده مناسب از مسواک های دستی یا برقی به همراه تمیز کردن مکانیکی نواحی اینتر دنتال ضروری می باشد. خمیر دندان ها هم نقش مهمی در کاهش پلاک دندانی دارند :
1- کمک به برداشت پلاک دندانی از طریق افزایش قدرت تمیز کنندگی و مالش (scrub) مکانیکی مسواک و ۲- به عنوان سیستم انتقال دارو (drug – delivary system) (مانند تریکلوزان)، عوامل موجود در خمیر دندان می توانند مزایای فارماکولوژیک از طریق کاهش باکتری های یافت شده در بیوفیلم دندانی و با التهاب در بافت لثه ای، داشته باشند همچنین عوامل دارویی کمکی که توسط خود فرد به صورت موضعی استفاده می شوند (مانند کلرهگزیدین) می توانند به عنوان یک گزینه ی موثر در افراد با مشکلات فیزیکی و پزشکی که توانایی فرد را برای انجام مراقبت خانگی کافی محدود می کنند در نظر گرفته شوند . زمانی که فاکتورهای نگه دارنده پلاک مانند جرم دندانی ، ترمیم های معیوب با فاکتورهای آناتومیک ، مانع برداشت موثر پلاک دندانی توسط فرد شوند، مداخله حرفه ای به عنوان درمان کمکی برای بهداشت دهانی فردی مورد نیاز می باشند . در مواردی که فاکتورهای سیستمیک ، پاسخ لثه ای به بیوفیلم دندانی را تغییر داده اند ، یک طرح درمان ترکیبی به کمک یک پزشک متخصص می تواند در هدف قرار دادن دلایل اصلی التهاب لثه موثر واقع شود.


تعداد مشاهده خبر: (509)

گروه خبر: پیوند لثه


نويسنده: مدیر سایت


کد خبر: 264


ارسال به دوستاننوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

درمان بیماری های لثه ای القا شده توسط پلاک -  - درمان بیماری های لثه ای القا شده توسط پلاک
بیماری های لثه ای مرتبط با ضایعات زخمی
درمان بیماری های لثه ای القا شده توسط پلاک -  - درمان بیماری های لثه ای القا شده توسط پلاک
اهمیت ژنژیویت
فهرست