دکتر فرزانه فرخ نژاد / خدمات زیبایی دندان / بهترین متخصص لمینت دندان در تهران

بهترین متخصص لمینت دندان در تهران

آشنایی با لمینت و معرفی بهترین متخصص لمینت دندان در تهران

امروزه، پیش از اقدام به هر کاری، به خصوص امور مربوط به زیبایی، تحقیق و کسب آگاهی در رابطه با شناخت متخصصان حاذق و کاربلد، حرف  اول را می زند. بنابراین، اگر شما هم جز آن دسته از افرادی می باشید، که در پی انجام لمینت دندان هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. چرا که، قصد معرفی و بیان ویژگی های بهترین متخصص لمینت دندان در تهران را داریم.

لمینت به شکل ورقه و یا پوسته ای نازک، با ضخامت های گوناگون می باشد، که از جنس سرامیک ساخته می شود. افراد، برای پوشاندن نواقص دندان های خود و داشتن لبخندی زیباتر به سراغ انجام لمینت می روند. از آنجایی که، رنگ لمینت به انتخاب خود شما می باشد، می توانید از رنگ های سفید (Bleach) نیز استفاده کنید. به این ترتیب، نه تنها از لحاظ ساختار و رنگ، دندان هایی زیباتر خواهید داشت، بلکه این اتفاق در افزایش اعتماد به نفس شما نیز موثر خواهد بود.

انجام امور درمانی و زیبایی، همگام با اثرات مثبت، می توانند دارای عوارضی نیز باشند. انجام لمینت نیز، از این قاعده مستثنی نیست. اما، در صورتی که با آگاهی، بهترین متخصص لمینت دندان در تهران را انتخاب کرده باشید، احتمال بروز عوارض این کار نزدیک به صفر خواهد بود.

در طی انجام پروسه لمینت، تراشیدن دندان در حداقل میزان ممکن انجام می شود. اما، عواملی همچون جنس دندان، نوع لمینتِ مورد استفاده و مهارت متخصص نیز، در این پروسه تاثیرگذار می باشند. بنابراین، نمی توان پیش از معاینه، مقدار تراش خوردگی دندان ها را به طور قطع پیش بینی کرد. بعد از انجام این کار نزد متخصص لمینت در تهران و یا سایر شهرها، لازم است برای ماندگاری بهتر لمینت های خود، مراقبت هایی نیز انجام دهید. بدین وسیله، تا سالهای سال لبخندی زیبا و دندان هایی درخشان خواهید داشت.

 

بهترین-متخصص-لمینت-دندان-در-تهران

 

انواع لمینت دندان در تهران توسط بهترین متخصص لمینت دندان

لمینت دندان در تهران و سایر نقاط کشور، به دو دسته کلی تقسیم می گردد.

1- لمینت کامپوزیتی: بسیاری از افراد، لمینت کامپوزیتی را با نام لمینت بدون تراش می شناسند. میزان تراش دندان در این نوع لمینت، بسیار ناچیز است. همچنین، هزینه انجام آن نیز کمتر می باشد. علاوه بر آن، می توان لمینت کامپوزیتی را طی یک یا دو جلسه انجام داد. با انجام نوع کامپوزیتی لمینت دندان در تهران، دندان هایی زیبا، درخشان و طبیعی خواهید داشت. عمر این نوع لمینت حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.

2- لمینت سرامیکی: هنگامی که به بهترین متخصص لمینت دندان در تهران مراجعه می کنید و قصد انجام لمینت سرامیکی را دارید، دست شما در انتخاب رنگ و جنس لمینت بازتر می باشد. اما، این نکته نیز حائز اهمیت است که، مقدار تراش دندان ها در این نوع لمینت بیشتر است. همچنین، هزینه ی لمینت سرامیکی بالاتر از نوع کامپوزیتی می باشد. در مقابل، طول عمر آن نیز از 5 الی حداکثر 15 سال تخمین زده شده است. بنابراین، نه تنها از استحکام و ماندگاری بالاتری برخوردار است، بلکه رنگ پذیری کمتری نیز نسبت به نوع کامپوزیتی دارد.

 

بیشتر بخوانید : بهترین متخصص ارتودنسی دندان در تهران را چگونه بشناسیم؟

 

متخصص-لمینت-دندان-در-تهران

عکس بالا: لمینت سرامیکی، عکس پایین: لمینت کامپوزیتی

 

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

مراجعه به بهترین متخصص لمینت دندان در تهران، یک گزینه ایده آل برای افرادی می باشد، که لثه و دندان های سالمی دارند. چرا که، لمینت تنها جنبه ی ظاهری داشته و از نظر درمانی کمکی به دندان های شما نمی کند. در نتیجه، پیش از انجام لمینت دندان در تهران و یا هر شهر دیگری، می بایست هرگونه پوسیدگی و یا مشکلات دندانی توسط دندانپزشک درمان شوند.

در مجموع، می توان از لمینت دندان برای اهداف زیر بهره برد:

اصلاح وضعیت ظاهری دندان های نامنظم، شکسته یا دارای ترک

از بین بردن فاصله های دندانی

اصلاح رنگ دندان هایی که به دلیل مصرف دارو و یا عصب کشی دچار تغییر رنگ شده اند.

کمک به نگهداری دندان هایی که دچار فرسایش شده اند.

و…

 

ویژگی های بهترین متخصص لمینت دندان در تهران

در این قسمت، به بیان برخی از مهمترین ویژگی های بهترین متخصص لمینت دندان در تهران می پردازیم.

اولین ویژگی مثبت یک متخصص لمینت در تهران و یا سایر شهرهای کشور، صبور بودن وی می باشد. چرا که، اغلب مراجعه کنندگانی که قصد انجام لمینت را دارند، دارای سوالات و نگرانی های به خصوصی می باشند. از این روی، یک دندانپزشک حاذق، موظف به شفاف سازی و پاسخ به کلیه ی پرسش های بیماران می باشد.

همچنین، برای گزینش رنگ لمینت نیز، نظر مراجعه کنندگان دارای ارجحیت می باشد. در نتیجه، متخصص علاوه بر احترام به نظر بیمار، می تواند با توجه به تجربیات خود، آنها را راهنمایی کند. چرا که، گاهی این احتمال وجود دارد که بیمار، کاری را تقاضا کند که سلامت وی را به خطر بیندازد.

در نظر داشته باشید، که کلیه دندانپزشکان، صلاحیت انجام لمینت را ندارند. این بدین معناست، که شاید یک دندانپزشک بسیار حاذق و ماهر باشد، اما تحصیلات و تخصص وی در زمینه ی انجام لمینت نباشد. از این روی، گزینش بهترین متخصص لمینت دندان در تهران، مستلزم زمان، تحقیق و دقت بالایی می باشد.

بیشتر بخوانید : کامپوزیت دندان در تهران

 

لمینت-دندان-در-تهران

 

 مراحل لمینت دندان توسط بهترین دکتر لمینت دندان در تهران

همانطور که گفتیم فرایند انجام لمینت دندان در تهران و دیگر شهرها، به یک الی دو جلسه نیاز دارد. شروع تا پایان این فرایند، شامل مراحلی می باشد، که در ادامه به صورت مختصر آنها را بیان می کنیم.

مرحله اول: اولین مرحله برای انجام لمینت، شامل معاینه و مشاوره می باشد. به طوری که بیمار بهترین متخصص لمینت دندان در تهران را پیدا می کند. نزد وی مراجعه می نماید و کلیه درخواست های خود، از قبیل فرم و رنگ لمینت را بیان می کند. در این حین، متخصص مربوطه نیز پس از انجام معاینه های لازم و مشاوره دادن به بیمار، از دندان های وی عکسبرداری می کند.

مرحله دوم: در طی مرحله دوم، مینای دندان های مراجعه کننده، با توجه به تشخیص متخصص تراشیده می شوند و از دندان ها قالب گیری انجام می شود. قالب به آزمایشگاه ارسال می گردد و پس از گذشت مدت زمان مشخصی لمینت ها ساخته و آماده نصب می شوند.

مرحله سوم: حال، بیمار که در این مدت زمان از یک روکش موقت برای حفاظت از دندان های خود استفاده می کرده است، نزد متخصص می آید و عملیات نصب آغاز می گردد. پس از تایید نهایی بیمار و پرو، لمینت ها با چسب مخصوصی روی دندان ها قرار گرفته و فیکس خواهند شد.  

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
دکتر علی بصام

دکتر فرزانه فرخ نژاد

در سال ١٣٧٠ از دانشكده دندانپزشكي دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند
تا سال ١٣٩٦ حدود ٢٦ سال سابقه كار در حوزه دندانپزشكي در طي این سالها به منظور ارتقاء علم دندانپزشكي Course ( واحد ) های متعددي در زمينه cosmetic ( زیبایی ) در دانشگاه سن انتونيو تگزاس ...

دکتر فرزانه فرخ نژاد
متخصص دنداپزشکی زیبایی و ایمپلنت دندان
فلوشیپ و مسترشیپ دندانپزشکی اطفال
آدرس : تهران – خ ولیعصر – خ توانیر – بعد از میدان توانیر – جنب کوچه یاران – ساختمان پزشکان توانیر – طبقه 4 – دکتر فرزانه فرخ نژاد
شماره نماس :
02188879126 و 02188205695
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.