دکتر فرزانه فرخ نژاد / دندانپزشک زیبایی / بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

محتوا نمایش

دندان های شما یکی از مهمترین اعضای بدن هستند که زیبایی و سلامت آن ها بسیار حائز اهمیت است. احتمالا شما برای یک بار هم که شده دندان درد را تجربه کرده اید! دردی بسیار ناراحت کننده و طاقت فرسا که تا مغز و استخوان شما رسوخ می کند.

اگر از آن دسته افرادی باشید که تحت معاینات و چکاب های مرتب دندانپزشک خود قرار می گیرد در صورت بروز این مشکلات سریعا به دندانپزشک مورد نظر مراجعه کرده و روند درمان را پیگیری می کنید. اما اگر در این دسته قرار نمی گیرید فرصتی کمی دارید تا یک انتخاب آگاهانه برای گزینش یک دندانپزشک متبحر و با سواد داشته باشید.

اما معیار انتخاب یک دندانپزشک خوب چیست؟ بهترین دندانپزشک زیبایی کیست؟ چه فاکتورهایی را برای انتخاب بهترین دندانپزشک باید ارزیابی کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ما شما را راهنمایی می کنیم تا بهترین دندانپزشک زیبایی  را انتخاب کنید و تجربه ای رضایت بخش از مراحل درمان داشته باشید.

 

 

بیشتر بخوانید :  صفر تا صد ایمپلنت دندان

 

فاکتور های مهم در انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی

برای انتخاب بهترین دندانپزشک لازم است تا موارد زیر را به عنوان اصلی ترین فاکتورهای انتخاب پزشکتان در نظر داشته باشید:

یک دندانپزشک خوب دارای یک روحیه خوب برای انجام کارهای تیمی است.

روحیه تیمی و روابط دوستانه بین همکاران در مراکز دندانپزشکی حس خوشایندی را در مراجع به وجود می آورد. فضای آرام و مملو از روابط دوستانه می تواند شرایط مناسبی را برای مراجع به وجود آورد تا مشکلات خود را با آرامش مطرح کند.

متعهد است و در انجام وظایف خود هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ علمی بسیار حرفه ای است.

بهترین دندانپزشک فردی است که در انجام فعالیت های درمانی و اخلاقی بسیار حرفه ای عمل می کند. اولویت با درمانبیام به بهترین شکل ممکن و با کمترین عوارض برای سلامتی دندان های مراجع است.

از تمام تکنیک های نوین در حوزه فعالیت خود آگاه است و در دندانپزشکی از متدها و تکنیک های جدید و به روز استفاده می کند.

دانش پزشکی روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است. یک پزشک حاذق و متبحر تمام اطلاعات درمانی و زیبایی در حیطه تخصص خود را با جدیدترین اطلاعات روز دنیا تطبیق می دهد و مدام در حال به روز کردن اطلاعات و دانش پزشکی خود است. از جدیدترین تکنیک ها آگاهی دارد.

تجهیزات خیلی خوب و به روز دارد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در نتیجه هایی مراجعه شما به دندانپزشک تجهیزات و لوازم مورد استفاده دندانپزشک است. دندانپزشک خوب، کلینیک خود را مجهز به جدیدترین و بهترین تجهیزات دندانپزشکی می کند تا درمان دندانپزشک به بهترین شکل ممکن انجام شود.

هزینه ها را منصفانه محاسبه می کند و مسائل مالی در اولویت فعالیت حرفه ای و خدمات درمانی خود قرار نمی دهد.

هزینه منصفانه به معنای ارزان قیمت بودن خدمات دندانپزشکی نیست. برخی افراد هزینه درمان را به عنوان اولویت اصلی برای انتخاب دندانپزشک در نظر می گیرند و در نهایت شاهد عوارض جبران ناپذیری در درمان مشکلات دهان و دندان خود هستند. هزینه منصفانه به معنای تطبیق هزینه و با خدمات دریافتی است.

صبور و خوش اخلاق است.

ممکن است شما هم تجربه برخورد با پزشکانی را داشته باشید علی رغم تخصص و دانش بالا، اخلاق نه چندان خوبی دارند و شما مایل به مراجعه مجدد به پزشک نیستید. صبور بودن دندانپزشک این فرصت را به دندانپزشک می دهد که بتواند مشکلات خود را به راحتی مطرح کند و در نهایت بهترین خدمات درمانی را دریافت کند.

صبور بودن و خوش اخلاق بودن دندانپزشک در برخورد با کدکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک اشتباه اخلاقی از دندانپزشک کافی است تا کودک با ترس و هراس شدید از دندانپزشکی مواجه شود و در برخی واقع آنقدر شدت این رفتار مخرب زیاد است که تا بزرگسالی با فرد همراه است.

 

 

بیشتر بخوانید : لمینت دندان

 برای انجام امور زیبایی با دقت و حوصله و ظرافت لازم وظایف خود را انجام می دهد.

انجام مراحل درمانی و زیبایی نیازمند صبر و حوصله زیادی است که دندانپزشک خوب این ویژگی را دارد و در نتیجه نهایی درمان و خدمات زیبایی تاثیر بسزایی دارد.

سوابق شغلی و تحصیلی خوبی داشته باشد.

دانشگاهی که دندانپزشک مورد نظر از آنجا فارغ التحصیل شده یا دوره های درمانی که گذرانده می تواند در به عنوان یک فاکتور برای انتخاب بهترین دندانپزشک در نظر گرفته شود.

از لحاظ اخلاقی بسیار مشتری مدار است و رضایت مشتری را در اولویت قرار می دهد.

یک دندانپزشک حرفه ای می داند که لارم است تا رضایت مراجع را با ارائه بهترین خدمات جلب کند. این امر در خوشنامی و اعتبار او تاثیر بسزایی دارد.

قبل از اقدام برای درمان، بیمار را در جریان روند درمان و روش انتخاب شده برای درمان قرار می دهد.

برای شروع کردن مراحل درمانی لازم است تا بیمار در جریان روند درمان قرار بگیرد. به طور مثال برای خدمات زیبایی دندانپزشکی اگر دندان نیاز به تراشیدن غیر معمول دارد حتما مراجع را در جریان قرار دهد و در صورت رضایت بیمار این کار صورت گیرد.

در انجام امور درمانی صداقت را رعایت می کند و در حین کار تمام اصول اخلاقی را در اولویت کار خود قرار می دهد.

به منشور پزشکی پایبند است و مراجع را در جریان تمام مراحل درمانی و عوارض احتمالی قرار می دهد.

برای انجام کارهای درمانی مربوط به زیبایی از مواد درجه یک استفاده می کند.

انتخاب مواد درجه یک و مرغوب از ابتلا مراجع به عوارض احتمالی به طور محسوسی پیشگیری می کند. به طور مثال یکی از عوارض کامپوزیت دندان که در نتیجه استفاده از مواد بی کیفیت و نامرغوب به وجود می آید بوی بد دهان است.

رعایت اصول حرفه ای و عدم بدگویی از همکاران.

 

شما می توانید با توجه به فاکتورهایی که مطرح شد، به انتخاب بهترین دندانپزشک در تهران بپردازید. مراجعه مداوم و چکاپ های دوره ای نقش موثری در سلامت دهان و دندان دارد و می تواند تا حدود خیلی زیادی از مشکلات دهان و دندان پیشگیری می کند. بعد از انتخاب دندانپزشک خود با معیارها و فاکتورهای مطرح شده به صورت مرتب به او مراجعه کنید.

دکتر علی بصام

دکتر فرزانه فرخ نژاد

در سال ١٣٧٠ از دانشكده دندانپزشكي دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند
تا سال ١٣٩٦ حدود ٢٦ سال سابقه كار در حوزه دندانپزشكي در طي این سالها به منظور ارتقاء علم دندانپزشكي Course ( واحد ) های متعددي در زمينه cosmetic ( زیبایی ) در دانشگاه سن انتونيو تگزاس ...

مقالات مرتبط

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *