دکتر فرزانه فرخ نژاد / دندانپزشک زیبایی / بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران : دندان های شما یکی از مهمترین اعضای بدن هستند که زیبایی و سلامت آن ها بسیار حائز اهمیت است. احتمالا شما برای یک بار هم که شده دندان درد را تجربه کرده اید! دردی بسیار ناراحت کننده و طاقت فرسا که تا مغز و استخوان شما رسوخ می کند.

اگر از آن دسته افرادی باشید که تحت معاینات و چکاب های مرتب دندانپزشک خود قرار می گیرد در صورت بروز این مشکلات سریعا به دندانپزشک مورد نظر مراجعه کرده و روند درمان را پیگیری می کنید. اما اگر در این دسته قرار نمی گیرید فرصتی کمی دارید تا یک انتخاب آگاهانه برای گزینش یک دندانپزشک متبحر و با سواد داشته باشید.

اما معیار انتخاب یک دندانپزشک خوب چیست؟ بهترین دندانپزشک زیبایی کیست؟ چه فاکتورهایی را برای انتخاب بهترین دندانپزشک باید ارزیابی کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ما شما را راهنمایی می کنیم تا بهترین دندانپزشک زیبایی  را انتخاب کنید و تجربه ای رضایت بخش از مراحل درمان داشته باشید.

 

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

اکثر مردم درباره دندانپزشکی زیبایی به عنوان روشی برای داشتن یک لبخند زیبا و کامل شنیده اند. اما گاهی اوقات قبل از انجام کارهای زیبایی دندان، باید کارهایی انجام داد تا زمینه و پایه مناسب برای خدمات زیبایی دندان ایجاد شود. اینجاست که دندانپزشکی ترمیمی وارد عمل می شود. آیا تا به حال در مورد آن چیزی نشنیده اید؟ نگران نباشید، ما در این مقاله هر دوی این حوزه های دندانپزشکی را برای شما به طور کامل شرح می دهیم تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم و شما را یک قدم به لبخند رویاهایتان نزدیک کنیم.

در حالی که دندانپزشکی ترمیمی در درجه اول به حفظ سلامت دهان و عملکرد دهان و دندان می پردازد، دندانپزشکی زیبایی بیشتر بر بهبود ظاهر لبخند شما تمرکز دارد. در حالی که دندانپزشکان همیشه سلامت دهان شما را در درجه اول قرار می دهند، انجام عمل های زیبایی ممکن است لزوماً عملکرد دهان شما را به اندازه ی ظاهر آن بهبود ندهد.

 

 

پرطرفدارترین روش های دندانپزشکی زیبایی کدامند؟

افراد به دلایل مختلفی، تصمیم می گیرند ظاهر لبخند خود را بهبود ببخشند. دندان های شکسته، ناهموار یا زرد رنگ از جمله مسائل مکرری است که در هر مطب دندانپزشکی مشاهده می شود و برای بسیاری از افراد به نوعی یک  دغدغه  باشد. روش های زیر اقداماتی هستند که برای برطرف کردن این گونه مشکلات انجام می شوند و از رایج ترین خدمات در دندانپزشکی زیبایی هستند.

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها شامل بلیچینگ و سفید کردن آنها با از بین بردن هرگونه تغییر رنگ یا لکه روی مینای دندان است. انواع روش های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد که بسته به ترجیحات و بودجه ی بیمار برای او انجام می شود. سفید کردن و بلیچینگ دندان ها تنها بر روی مینای طبیعی دندان طبیعی قابل انجام است، بنابراین هرگونه ایمپلنت، دندان پر شده، روکش یا تاج دندان قابل سفید کردن نیستند.

باندینگ دندان

شکستگی های کوچک و تغییر رنگ جزئی به راحتی با باندینگ دندان برطرف می شوند. در این روش یک بتونه همرنگ دندان که می تواند برای پر و کاور کردن حفره یا شکستگی در دندان های آسیب دیده انجام شود و حتی می تواند برای پر کردن حفره های خیلی کوچک نیز استفاده شود. باندینگ دندان قبل از آنکه نیاز به تعویض داشته باشد می تواند برای چند سال دوام بیاورد، اما گاهی نیز ممکن است تخلیه شود. در صورت خارج شدن مواد باندینگ دندان، این عمل باید مجدد فقط باید توسط دندانپزشک مجدداً اعمال شود.

کانتورینگ

کانتورینگ روشی است که در آن دندانپزشک شکل و فرم دندان های بیمار را برای مرتب کردن آنها تغییر می دهد. این می تواند به معنی تغییر موقعیت، عرض، طول یا شکل دندان ها باشد. کانتورینگ به دندان های قوی و سالم و داشتن سلامت دهان و دندان خوب نیاز دارد زیرا مستلزم سنباده زنی یا استفاده از لیزر برای رسیدن به شکل جدید است. تغییر شکل دندان ها یک گزینه سریع و دائمی عالی برای کسانی است که دارای دندان های کج هستند، همچنین  کسانی که دارای دندان هایی هستند که روی هم قرار دارند یا دارای طول های متفاوت هستند و یا کسانی که دندان هایی با زوایای نامطلوب دارند. پس از انجام کانتورینگ، دندان ها صیقل داده می شوند تا لبخند جدید براق شود.

روکش دندان

روکش های دندان معمولاً لایه هایی سرامیکی هستند، اما می توانند پلاستیکی نیز باشند و برای کاور کردن و پوشاندن سطح جلوی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند. آنها روی هر دندان نصب می شوند و روی آن ثابت می شوند، رنگ و شکل دندان را تغییر می دهند و تغییر دائمی تری نسبت به سفید کردن یا باندینگ ایجاد می کنند. این روش حتی در بین افراد مشهور بسیار محبوب است زیرا راهی آسان برای به دست آوردن یک لبخند کامل است.

هر کدام از تکنیک های زیبایی و ترمیمی دندان، اهداف خاص خود را دارند اما در عین حال نیز مکمل یکدیگر هستند و بسته به شرایط دندان ها و اهداف و خواسته های فرد برای او انجام می شوند.

لمینت دندان

ما در این مقاله به صورت کامل در رابطه با لمینت دندان، انواع لمینت دندان، تاریخچه لمینت دندان و همچنین پاسخ به سوالات متدوال شما عزیزان در این زمینه اطلاعات کامل و جامعی را در اختیا شما قرار خواهیم داد همراه ما باشید.

بهترین- دندانپزشک- زیبایی- در -تهران

اهمیت مراجعه به دندانپزشک زیبایی

دندان ها در بخش مرکزی صورت قرار دارند و هنگام صحبت کردن و خندیدن مشاهده می شوند. حتی افرادی را دیده اید که هنگام خندیدن سعی میکنند لبخند خود را بدزند و یا به اصطلاحی لب های خود را جمع می کنند. وجود دندان های زرد، شکسته و نامرتب میتواند در اعتماد به نفس فرد تاثیر زیادی داشته باشد.

 متخصصین این حوزه نسبت به دندانپزشکان عمومی دوره های تخصصی بیشتری را گذرانده اند و می توانند زیبایی ساختار دندان ها را بهتر درک کنند. حتی اگر دندانپزشکان عمومی، درمان های ترمیم و زیبایی دیگری مانند پر کردن و سفید کردن را انجام دهند، باز هم این تخصص، تلفیقی از هنر و دانش دندانپزشکی است و نیازمند دوره های مختص به خود می‌باشد.

 

فاکتور های مهم در انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران

برای انتخاب بهترین دندانپزشک لازم است تا موارد زیر را به عنوان اصلی ترین فاکتورهای انتخاب پزشکتان در نظر داشته باشید:

 • یک دندانپزشک خوب دارای یک روحیه خوب برای انجام کارهای تیمی است.

روحیه تیمی و روابط دوستانه بین همکاران در مراکز دندانپزشکی حس خوشایندی را در مراجع به وجود می آورد. فضای آرام و مملو از روابط دوستانه می تواند شرایط مناسبی را برای مراجع به وجود آورد تا مشکلات خود را با آرامش مطرح کند.

 • متعهد است و در انجام وظایف خود هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ علمی بسیار حرفه ای است.

بهترین دندانپزشک فردی است که در انجام فعالیت های درمانی و اخلاقی بسیار حرفه ای عمل می کند. اولویت با درمانبیام به بهترین شکل ممکن و با کمترین عوارض برای سلامتی دندان های مراجع است.

 • از تمام تکنیک های نوین در حوزه فعالیت خود آگاه است و در دندانپزشکی از متدها و تکنیک های جدید و به روز استفاده می کند.

دانش پزشکی روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است. یک پزشک حاذق و متبحر تمام اطلاعات درمانی و زیبایی در حیطه تخصص خود را با جدیدترین اطلاعات روز دنیا تطبیق می دهد و مدام در حال به روز کردن اطلاعات و دانش پزشکی خود است. از جدیدترین تکنیک ها آگاهی دارد.

 • تجهیزات خیلی خوب و به روز دارد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در نتیجه هایی مراجعه شما به دندانپزشک تجهیزات و لوازم مورد استفاده دندانپزشک است. دندانپزشک خوب، کلینیک خود را مجهز به جدیدترین و بهترین تجهیزات دندانپزشکی می کند تا درمان دندانپزشک به بهترین شکل ممکن انجام شود.

 • هزینه ها را منصفانه محاسبه می کند و مسائل مالی در اولویت فعالیت حرفه ای و خدمات درمانی خود قرار نمی دهد.

هزینه منصفانه به معنای ارزان قیمت بودن خدمات دندانپزشکی نیست. برخی افراد هزینه درمان را به عنوان اولویت اصلی برای انتخاب دندانپزشک در نظر می گیرند و در نهایت شاهد عوارض جبران ناپذیری در درمان مشکلات دهان و دندان خود هستند. هزینه منصفانه به معنای تطبیق هزینه و با خدمات دریافتی است.

 • صبور و خوش اخلاق است.

ممکن است شما هم تجربه برخورد با پزشکانی را داشته باشید علی رغم تخصص و دانش بالا، اخلاق نه چندان خوبی دارند و شما مایل به مراجعه مجدد به پزشک نیستید. صبور بودن دندانپزشک این فرصت را به دندانپزشک می دهد که بتواند مشکلات خود را به راحتی مطرح کند و در نهایت بهترین خدمات درمانی را دریافت کند.

صبور بودن و خوش اخلاق بودن دندانپزشک در برخورد با کدکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک اشتباه اخلاقی از دندانپزشک کافی است تا کودک با ترس و هراس شدید از دندانپزشکی مواجه شود و در برخی واقع آنقدر شدت این رفتار مخرب زیاد است که تا بزرگسالی با فرد همراه است.

 

 دندانپزشک- زیبایی- در -تهران

 

بیشتر بخوانید : لمینت دندان

 •  برای انجام امور زیبایی با دقت و حوصله و ظرافت لازم وظایف خود را انجام می دهد.

انجام مراحل درمانی و زیبایی نیازمند صبر و حوصله زیادی است که دندانپزشک خوب این ویژگی را دارد و در نتیجه نهایی درمان و خدمات زیبایی تاثیر بسزایی دارد.

 • سوابق شغلی و تحصیلی خوبی داشته باشد.

دانشگاهی که دندانپزشک مورد نظر از آنجا فارغ التحصیل شده یا دوره های درمانی که گذرانده می تواند در به عنوان یک فاکتور برای انتخاب بهترین دندانپزشک در نظر گرفته شود.

 • از لحاظ اخلاقی بسیار مشتری مدار است و رضایت مشتری را در اولویت قرار می دهد.

یک دندانپزشک حرفه ای می داند که لارم است تا رضایت مراجع را با ارائه بهترین خدمات جلب کند. این امر در خوشنامی و اعتبار او تاثیر بسزایی دارد.

 • قبل از اقدام برای درمان، بیمار را در جریان روند درمان و روش انتخاب شده برای درمان قرار می دهد.

برای شروع کردن مراحل درمانی لازم است تا بیمار در جریان روند درمان قرار بگیرد. به طور مثال برای خدمات زیبایی دندانپزشکی اگر دندان نیاز به تراشیدن غیر معمول دارد حتما مراجع را در جریان قرار دهد و در صورت رضایت بیمار این کار صورت گیرد.

 • در انجام امور درمانی صداقت را رعایت می کند و در حین کار تمام اصول اخلاقی را در اولویت کار خود قرار می دهد.

به منشور پزشکی پایبند است و مراجع را در جریان تمام مراحل درمانی و عوارض احتمالی قرار می دهد.

 • برای انجام کارهای درمانی مربوط به زیبایی از مواد درجه یک استفاده می کند.

انتخاب مواد درجه یک و مرغوب از ابتلا مراجع به عوارض احتمالی به طور محسوسی پیشگیری می کند. به طور مثال یکی از عوارض کامپوزیت دندان که در نتیجه استفاده از مواد بی کیفیت و نامرغوب به وجود می آید بوی بد دهان است.

 

بیشتر بخوانید :

هزینه روکش دندان در تهران

بهترین دکتر درمان ریشه دندان در تهران

جرم گیری دندان در تهران

بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]
دکتر علی بصام

دکتر فرزانه فرخ نژاد

در سال ١٣٧٠ از دانشكده دندانپزشكي دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده اند
تا سال ١٣٩٦ حدود ٢٦ سال سابقه كار در حوزه دندانپزشكي در طي این سالها به منظور ارتقاء علم دندانپزشكي Course ( واحد ) های متعددي در زمينه cosmetic ( زیبایی ) در دانشگاه سن انتونيو تگزاس ...

دکتر فرزانه فرخ نژاد دکتری دندانپزشکی
خدمات قابل ارایه در مطب : لمینت ، ترمیمی ، پروتزهای دندانی ،جراحی های دهان و دندان ، دندانپزشکی کودکان
آدرس :تهران – خ ولیعصر – خ توانیر – بعد از میدان توانیر – جنب کوچه یاران – ساختمان پزشکان توانیر – طبقه 4 – دکتر فرزانه فرخ نژاد
02188879126 و 02188205695

مقالات مرتبط

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *