ایمپلنت فوری دندان چیست؟

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

ایمپلنت فوری دندان

از دست دادن دندان امریست ناراحت کننده به خصوص اگر دندان های جلویی از بین برود که تاثیر بسازایی در زیبایی فرد دارد. در این شرایط میتوان از مزایای ایمپلنت فوری دندان استفاده کرد.

 

ایمپلنت فوری از لحاظ تکنیک کارگذاری و شرایط موجود باایمپلنت های دیگر متفاوت است بدین معنی که اگر طول و عرض استخوان مناسب باشد و تراکم استخوان هم ایده ال باشد نیاز نیست برای کاشت پروتز 3 ماه صبر کنیم در روز جراحی پروتز موقت نصب می شود یعنی بعد از 3 تا 5 ماه با پروتز نهایی تعویض می گردد.

مزیت این پروتز اولیه این است که از مواد پلاستیکی سبک ساخته میشود و از جنس فلز یا چینی نیست و کمی کوتاهتر از سطح جونده است که فشار کمتری به آن وارد می شود تا زمانی که جوش خوردن ایمپلنت  اتفاق بیفتد (3تا 5ماه).

مزایای ایمپلنت فوری

1- کاهش زمان درمان
2- راحتی بیشتر بیمار و تقویت ساپورت بافت نرم(لثه)
3- حفظ استخوان و کاهش ریمودلینگ استخوان

ایمپلنت فوری دندان چیست؟ -  - ایمپلنت فوری دندان در جردن,کاشت فوری دندان در جردنایمپلنت فوری بیشتر برای دندانهای جلویی استفاده میشود که درزیبایی بسیار حائز اهمیت هستند و احتیاج به جایگزینی فوری داریم که فاز بی دندانی نداشته باشیم. در دندانهای کرسی فقط درصورتی که گروهی باشند این کار را انجام میدهیم در این مورد اگر بی دندانی به صورت تک دندان باشد صلاح نیست که این کار انجام شود در نهایت تمام اینها بستگی به شرایط فرد دارد لازم به ذکر است که پروتز ثابت خیلی محکم است و برای استفاده 15 تا 20 سال ساخته می شود و چون ایمپلنت جوش نخورده نمیتوان این فشار را به استخوان آن وارد کرد و حتما نیاز به یک پروتز سبک است تا زمانی که کاملا استخوان جوش بخورد از مزایای دیگر این پروتز موقت قابل سایش بودن آن است که باعث میشود فشارهای حاصل از جویدن به خود پروتز وارد شود نه به ریشه دندان زیرا که برای جوش خوردن استخوان باید هیچ حرکتی وجود نداشته باشد بنابراین وارد شدن فشار به ناحیه میتواند منجر به جوش نخوردن ایمپلنت شود. در واقع با از بین رفتن این پروتز موقت هیچ آسیبی به ایمپلنت وارد نمیشود.

دیگر موارد ایمپلنت فوری زمانی است که تعداد زیادی دندان درکنار هم از دست رفته باشد یا به طور مثال یک فک کامل بی دندان وجود داشته باشد در این شرایط تمامی نواحی بی دندانی ایمپلنت شده و در روز جراحی توسط یک پروتز موقت بهم متصل می شود این باعث شده که ایمپلنتها به هم متصل شوند که خود به خود در ثبات ریشه ها کمک کرده و جلوگیری از تکان خوردن احتمالی می شود با این شرایط می توان امیدوار بود که ریشه ها در جایگاه استخوانی خود ثابت شده اند و احتمال جوش خوردن تا حد بالایی زیاد می شود و پس از گذشت 3 تا 5 ماه که لثه شکل نهایی خودش را پیدا کرد میتوان پروتز موقت را با دائمی جایگزین کرد.

معایب ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری 10 تا 15 درصد امکان موفقیت درمان ایمپلنت را کاهش میدهد و ما این روش را به کسانی پیشنهاد میکنیم که اصلا قادر به تحمل فاز بی دندانی نیستند و درشرایط ایده ال استخوانی نیاز دارند که همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت و پروتز موقت هم داشته باشند.

نگران دندان های از دست رفته و زیبایی های دندان های خود نباشید در کلینیک تخصصی ما بهترین روش درمانی توسط متخصصین ما برای شما انتخاب میشود.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جراحی سینوس لیفت در جردن,کاشت ایمپلنت دندان در جردن
مواردی که باید قبل از کاشت ایمپلنت دندان دانست
فهرست