انواع کامپوزیت

انواع کامپوزیت

کامپوزیت های تک خمیری:این کامپوزیت ها در رنگ های مختلف و در سرنگ های یکبار مصرف،Spills یا کپسول ارائه می شوند،سرنگ ها از پلاستیک اپک ساخته شده اند تا مانع رسیدن نور به خمیر شوند.بدین ترتیب می توان آنها را مدت بیشتری نگه داشت.
کامپوزیت های تک خمیری در کپسول نیز ارائه شده اند.کپسول در ته سرنگ قرار داده می شود و خمیر پس از برداشت درپوش قابل استفاده است.مزیت انواع کپسولی،سادگی قرار دادن خمیر کامپوزیت،کاهش خطر انتقال عفونت و محافظت خمیر از نور محیط می باشد.
کامپوزیت های دو خمیری:یک سرنگ حاوی آغاز کننده پراکسید یا کاتالیست و سرنگ دیگری حاوی تسریع کننده آمین می باشد.مقادیر مساوی از خمیر یونیورسال و خمیر کاتالیست را کاملا به مدت 20-30 ثانیه مخلوط نمائید.از اسپاتول های چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید.از کاربرد اسپاتول های فلزی بپرهیزید.چرا که ذرات فیلر معدنی باعث سایش فلز شده و این ذرات فلزی می توانند باعث تغییر رنگ کامپوزیت شوند.
پس از مخلوط نمودن،زمان کارکرد کامپوزیت سلف کیور1-5/1 دقیقه می باشد.پس از اینکه مخلوط شروع به سخت شدن نمود،تا زمانی که مدت 4-5 دقیقه از شروع مخلوط نمودن نگذشته باشد از دستکاری کامپوزیت بپرهیزید.
کامپوزیت های Dual-cureهم دارای تسریع کننده شیمیایی و فعال کننده های نوری هستند.در نتیجه پلی مریزاسیون با نور آغاز شده و با مکانیسم سلف کیور سخت خواهد شد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

انواع کامپوزیت -  - انواع کامپوزیت
خواص کلینیکی کامپوزیت
انواع کامپوزیت -  - انواع کامپوزیت
درد بعد از کامپوزیت
فهرست