X
13

ساخت لمینیت ونیر با استفاده از سیستم CAD CAM

ساخت لمینیت ونیر با استفاده از سیستم CAD CAM

استفاده از تکنولوژی کدکم برای یک رستوریشن در یک لابراتوار موثر و قابل پیش بینی است.از سال 1980 این سیستم مورد استفاده قرار گرفته که به دو صورت chair sideو لابراتواری می باشد. در این روش ما از یک اسکنر داخل دهانی استفاده می کنیم.دو متد برای طراحی CAD وجود دارد

Mode Biogeneric

در این روش از پایگاه داده ها استفاده می شود که شامل همه اینسایزور ماگزیلا می باشد و از نظر فرم و شکل لابراتواری اهمیت دارند که این فرم و شکل توسط کلینسین ها انتخاب می گردد تا بهترین تطابق را با دندان بیمار داشته باشد.

Corelation Mode

در این روش از کات و پیست کردن از اسکن دندان بیمار یا از وکس آپ تشخیصی دندان تراش خورده استفاده می کنند.این روش برای لمینیت ونیر استفاده می شود.زیرا لاین انگل های ویژه،آناتومی سطح فاسیال و کانتور های ضروری برای به دست آوردن زیبایی ایده آل برای دندان های قدامی و آناتومی های حیاتی برای سطوح اکلوزال در دندان های خلفی را در بر می گیرد.این روش به شکل مناسبی به کانتور دندان برای اسکن شدن نیاز دارد که قبل از تراش دندان صورت می گیرد.

مزایا و معایب سیستم کدکم

مزایا

رنگ اپکی دارد،مونوکروماتیک،حجم بالا در جهت ایجاد مقاومت کافی به گونه ای که حداقل نیاز به کور  با ضخامت 4/0است،نیاز به حجم تراش بالا در نتیجه از دست رفتن حجم بیشتری از دندان دارد.

مزایا

مقاومت بالا،اگر دندان تغییر رنگ داشته باشد رستوریشن کاملا آن را کاور می کند و اجازه دیده شدن رنگ بد دندان را نمی دهد.

 

 

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (550)
کد خبر: 93

  • ساخت لمینیت ونیر با استفاده از سیستم CAD CAM