X
08

تاثیر جراحی فک و صورت بر زیبایی لبخند

تاثیر جراحی فک و صورت بر زیبایی لبخند

برطرف کردن نقایص چهره می تواند بر لبخند شما تاثیر به سزایی بگذارد همچنان که لبخندی زیبا نیز می تواند موجب شکفته شدن چهره شما گردد .

گاهی اوقات این نقایص به طور مادر زادی ایجاد شده و در برخی موارد،علت آنها صدماتی است که در اثر حوادث عارض می شود.

جلو آمدگی فک پایین

در این موارد،فک پایین جلوتر از فک بالا قرار گرفته و گاهی اوقات جویدن،صحبت کردن و زیبایی چهره فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.بهتر است درمان جراحی همراه با معالجه ارتودنسی انجام شود تا وضعیت برهم آمدن دندان ها پس از جراحی حالتی ایده آل تر داشته باشد.

عقب رفتگی فک پایین

این عارضه کاملا برعکس مورد پیشین بوده و فرم صورت حالت محدب پیدا می کند در این موارد با عمل جراحی جلو کشیدن فک پایین می توان رابطه صحیح بین فکین بالا و پایین برقرار کرد و زیبایی را به چهره فرد بازگرداند.

ناهنجاری های چانه

چانه نیز همانند پیشانی و بینی قسمت مهمی از نیم رخ و فرم خارجی چهره را تشکیل می دهد.

عقب رفتگی و کوچک بودن چاه،شایع تر از بیرون زدگی آن می باشد.چنانچه این ضایعات به علت عقب یا جلو بودن فک نباشد و اندازه و فرم استخوان چانه مشکل داشته باشد،می توان فقط خود چانه را جراحی و فرم آن را تصحیح کرد.در مواردی که چانه بزرگ و بیرون زده باشد،قسمتی از استخوان آن را برمیدارند و در نتیجه آنرا کوچک می کنن.ولی در مواردی که چاه کوچک و عقب باشد،می توان از پیوند استخوان طبیعی یا مصنوعی ،برای بزرگ جلوه دادن آن بهره جست.

تصحیح ناهنجاری های گونه

گونه های زیبا جلوه چشم ها،بینی و لب هارا بیشتر کرده و حالتی اسرار آمیز به چهره فرد میبخشد.کوچکی گونه هارا می توان توسط جراحی فک و صورت تصحیح کرده و حالتی برجسته،چشمگیر و هم خوان به صورت بیمار بخشید.

 

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (684)
کد خبر: 91

  • تاثیر جراحی فک و صورت بر زیبایی لبخند