X
29

زانو زدن سرطان در مسلخ دانش بشری

زانو زدن سرطان در مسلخ دانش بشری

نوارتیسNovartis شرکت چند ملیتی داروسازی مستقر در سوئیس که اخیرا رتبه دوم از بزرگ ترین شرکت های داروسازی جهان را به خود اختصاص دادخ است،توانست با عرضه پارادایم جدید درمانی،حکومت چند هزار ساله ی سرطان را سرنگون کند.

جوزف جیمنز Joseph Jimenezمدیر عامل شرکت نوارتیس گفت((ما سابقه طولانی پیشبرد فن آوری های درمانی سرطان را در کارنامه خود به ثبت رسانده ایم.ما برای دستیابی به روش درمانی کیمریا Kymriahسال هاست به تحقیق و پژوهش مشغول هستیم و اینک که این روش درمانی نوین را به بیماران سرطانی عرضه می کنیم؛اعتقاد داریم فصل نوینی برای درمان سرطان آغاز شده است.))

برنواستریگنیBrino Stirgini،مدیر عامل شرکت انکولوژی نوارتیس Novartis oncology،گفت:ما بسیار افتخار می کنیم که بخشی از این لحظات تاریخی در درمان سرطان هستیم.ما از محققان،همکاران،بیماران و خانواده هایی که در درمان بالینی کیمریا شرکت کرده اند بسیار سپاسگزاریم.به عنوان یک پیشرفت درمان سلول های ایمنی در مداوای لوسمی حاد لنفوپلاستیک برای کودکان و نوجوانان که به شدت نیازمند روش های جدید هستند،کیمریا واقعا خواسته های مارا برآورده می سازد تا در ادامه راه،نتایج بهتر و رضایت بیشتر بیماران مبتلا به سرطان را بدست آوریم.

لوسمی حاد لنفوپلاستیک یا ALL یکی از شایع ترین سرطان ها در کودکان و نوجوانان است و گاهی هم در بزرگسالان دیده می شود.لوسمی یعنی سرطان خون،که انواع مختلفی دارد و ALLیکی از انواع آن است.استفاده از واژه ی حاد در این ترکیب به منظور بالا بودن سرعت تکثیر در این نوع از سرطان خون است که اگر درمان به موقع صورت نگیرد،نتایج بدی برای بیمار به بار خواهد آمد.اطلاق واژه ی لنفوپلاستیک به این خاطر است که گلبول های سفید گروه لنفوئیدی درگیر سرطان شده اند.

سازمان دارو و غذای آمریکا پس از صدور مجوز برای این روش درمانی،از تصمیم خود به عنوان ((یک لحظه تاریخی))در علم پزشکی یاد کرده است.

شرکت نوارتیس هم اکنون این خدمات را در ازای 475هزار دلار(یک میلیارد و 800میلیون تومان)به بیماران عرضه می کند و عنوان داشته در 83 درصد موارد،مبتلایان به لوسمی لنفوپلاستیک را کاملا درمان می کند.

در این روش،متخصصان برخلاف روش های معمول شیمی درمانی یا جراحی که برای همه ی بیماران یکسان تجویز می شود،داروی ویژه ای تهیه می شود که بر مبنای مشخصات سیستم ایمنی بدن او آماده شده است.

این محلول که داروی زنده زنده نام گرفته با استفاده از استخراج گلبول های سفید بیمار و سپس بازطراحی ژنتیکی آنها تهیه می شود به طرزی که بعد از بازگشت به بدن بیمار شروع به از بین بردن سلول های سرطانی می کند.

این سلول های سرطان کش به لحاظ ژنتیکی طوری بازطراحی می شوند که به محض مواجهه با سلول های سرطانی تکثیر شده و به جان سلول های سرطانی می افتند و بدین ترتیب توده سرطانی را از بین می برند.

دکتر اسکات کاتلیب از سازمان غذا و داروی آمریکا اظهار داشت:ما در زمینه ابداع روش های درمانی پزشکی وارد مرحله جدیدی می شویم که به درمان گران این توانایی را می دهد با با توانمد کردن و برنامه ریزی دوباره سلول های خود بیمار،سرطان مرگ بار اورا درمان کنند.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (660)
کد خبر: 83

  • زانو زدن سرطان در مسلخ دانش بشری