X
18

چند گیاه تحسین شده از منظر کارشناسان بین المللی

چند گیاه تحسین شده از منظر کارشناسان بین المللی

تاثیر چشمگیر برخی گیاهان دارویی باعث شده تا فواید مصرف این گیاهان حتی در مراکزی مانند FDAآمریکا نیز مورد تایید قرار گیرد و سهمی از واردات گیاهان دارویی در بسیاری از کشور ها به این اقلام گیاهی اختصاص یابد.از آن جا که موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی هر گوشه ای از کشور حاصل خیز ایران برای کاشت اغلب گیاهان مناسب است.معرفی هفت گیاه تحسین شده ی زیر می تواند به غنای گیاهان دارویی موجود در سرزمین پربارمان بیفزاید.

کینین(Quinine)

تلخی طعم آب این گیاه به خاطر وجود کینین در آن است.از پوست درخت گنه گنه(چینچونا)به دست می اید.اولین بار اروپایی ها با خواص دارویی این گیاه در اوایل قرن 19 میلادی آشنا شدند.سازمان بهداشت جهانی کینین را در فهرست داروهای پزشکی ضروری گنجانده است.برای سال های متمادی از کینین در درمان مالاریا استفاده می شد هر چند سازمان بهداشت جهانی دیگر آنرا به عنوان نخستین مرحله درمان توصیه نمی کند.

پریمولاوریس

پریمولاوریس نام گونه ای از سرده پامچال است.خاستگاه این گیاه با گل های زردرنگ زیبایش اروپا و غرب آسیاست.پریمولاوریس به عنوان یک گیاه درمانی علیه بیماری آسم و برونشیت استفاده می شود.

جینسنگ(Ginseng)

جینسنگ یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی در جهان است.ریشه های این گیاه قرن ها در آسیا و آمریکای شمالی برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد داشته است.جنسینگ اغلب به صورت چای نوشیده می شود.تنوع آسیایی این گیاه در مقابل گونه های روییده در آمریکا تحریک کنندگی بیشتری دارد.جینسنگ موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و سلاحی خوب برای مبارزه با خستگی مفرط است.

گل قاصدک(Dandehion)

گل قاصدک سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است و اغلب به عنوان دارویی ادرار آوراستفاده می شود.تحقیقات اولیه نشان می دهند که گل قاصدک احتمالا نقش موثری در بهبود هضم و عملکرد مثانه و کبد دارد.

 

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (532)
کد خبر: 76

  • چند گیاه تحسین شده از منظر کارشناسان بین المللی