X
24

تاثیر جراحی فک و صورت بر زیبایی لبخند

تاثیر جراحی فک و صورت بر زیبایی لبخند

برطرف کردن نقایص چهره می تواند بر لبخند شما تاثیر به سزایی بگذارد،همچنان که لبخندی زیبا نیز می تواند موجب شکفته شدن چهره شما گردد.

گاهی اوقات این نقایص به طور مادرزادی ایجاد شده و در برخی موارد،علت آنها صدماتی است که در اثر حوادث عارض می شود.این مقاله به معرفی بعضی از ناهنجاری های فک و صورت و راه های درمان آنها اختصاص یافته است.

جلوآمدگی فک پایین

در این موارد،فک پایین جلوتر از فک بالا قرار گرفته و گاهی اوقات،جویدن،صحبت کردن و زیبایی چهره فرد را تحت تاثیر قرار میدهد.بهتر است درمان جراحی همراه با معالجه ارتودنسی انجام شود تا وضعیت برهم آمدن دندان ها پس از جراحی حالتی ایده آل تر داشته باشد.

عقب رفتگی فک پایین

این عارضه کاملا برعکس مورد پیشین بوده و فرم صورت حالت محدب پیدا می کند.در این موارد با عمل جراحی و جلو کشیدن فک پایین می توان رابطه صحیح بین فکین بالا و پایین برقرار کرد و زیبایی را به چهره فرد باز گرداند.

ناهنجاری های چانه

چانه نیز همانند پیشانی و بینی قسمت مهمی از نیمرخ و فرم خارجی چهره را تشکیل می دهد.عقب رفتگی و کوچک بودن چانه،شایع تر از بیرون زدگی آن می باشد.چنان چه این ضایعات به علت عقب یا جلو بودن فک نباشد و اندازه و فرم استخوان چانه مشکل داشته باشد،می توان فقط خود چانه را جراحی و فرم آن را تصحیح کرد.در مواردی که چانه بزرگ و بیرون زده باشد،قسمتی از استخوان آن را برمی دارند و در نتیجه آن را کوچک می کنند.ولی در مواردی که چانه کوچک و عقب باشد،می توان از پیوند استخوان طبیعی یا مصنوعی،برای بزرگ جلوه دادن آن بهره جست.

تصحیح ناهنجاری های گونه

گونه های زیبا جلوه چشم ها،بینی و لب ها را بیشتر کرده و حالتی اسرار آمیز به چهره فرد می بخشد.کوچکی گونه ها را می توان توسط جراحی فک و صورت تصحیح کرد و حالتی برجسته،چمشگیر و همخوان به صورت بیمار بخشید.

جراحی بینی

بینی برجسته ترین عضو صورت است و چنانچه خیلی بزرگ،برآمده و ناهنجار باشد،زیبایی لبخند را تحت الشعاع قرار داده و پوشش لب هارا نسبت به دندان ها تغییر می دهد.بنابراین تصحیح ناهنجاری های بینی می تواند گام بزرگی در جهت زیباسازی چهره و لبخند شما محسوب شود.

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (631)
کد خبر: 65

  • تاثیر جراحی فک و صورت بر زیبایی لبخند