X
12

کشف دندان شیری 600 هزار ساله در ایتالیا

   کشف دندان شیری 600 هزار ساله در ایتالیا

محققان ایتالیایی موفق شدند یک دندان شیری با قدمت 586 هزار سال در جنوب ایتالیا کشف کنند.

به گزارش روزنامه (ایل مساجرو)،این دندان متعلق به کودکی بود که در سن5یا6 سالگی فوت کرده است.این کودک در جامعه ای زندگی می کرد که دانشمندان آن را قدیمی ترین در اروپا محسوب می کنند و مربوط به گروه بزرگ انسان های هایدلبرگی می شودکه 600 هزار سال پیش در این قاره ساکن بوده اند.

این دندان هفت میلی متری در منطقه ای در نزدیکی شهر ایزرنیا در جنوب ایتالیا کشف شد.منطقه ای که مربوط به دوران موسوم به پارینه سنگی در ایزرنیا می شود که وابسته به موزه ملی این شهر است.

دندان مذکور دو ماه پیش و در طی عملیات حفاری یافت شد،اما خبر آن با تاخیر منتشر شده است.

محققان این کشف را فوق العاده خوانده  چرا که تاکنون در این منطقه که 30 سال پیش کشف شده است،تنها آثاری از عبور انسان دیده شده،اما هیچ آثاری از باقیمانده های مستقیم انسان وجود نداشت و این کشف فوق العاده حاکی از مرحله ماقبل تاریخی اروپا است که اطلاعات زیادی از آن در دست نیست و به غیر از یک فک انسان متعلق به 600 هزار سال قبل که در آلمان کشف شده بود،در ایتالیا هرگز هیچ باقیمانده ای از انسان پاره سنگی یافت نشده بود.انسان های پاره سنگی در اروپا از 40 هزار سال پیش تا کنون ناپدید شده و جای خودرا به انسان خردمند داد.

دانشمندان عقیده دارند که این دندان به طور طبیعی نیفتاده بود،زیرا هنوز دارای ریشه کامل است که نشان می دهد کودک مذکور فوت کرده و دندان او در دوران بعدب جدا شده است.در آن دوران مرگ و میر کودکان بسیار شایع بوده است.

فرسودگی دندان مذکور نیز حاکی از این است که کودک غذاهای سفت و سخت می خورده،ولی هنوز باید تحقیقات میکروسکوپی لازم برای درک اینکه چه نوع غذای استفاده می کرده،انجام شود.

تعداد امتيازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (674)
کد خبر: 37

  •    کشف دندان شیری 600 هزار ساله در ایتالیا