X
12

چرا لثه ها تحلیل می روند؟

چرا لثه ها تحلیل می روند؟

مشکل تحلیل لثه فرآیندی است که در طی آن حدود لثه هایی که دندان را احاطه کرده اند،تحلیل رفته یا عقب می کشد و منجر به نمایان شدن بخش بیشتری از دندان یا ریشه ی دندان می شود.تحلیل لثه یک مشکل شایع دهانی است.از آنجایی که این مشکل به تدریج روی می دهد،بسیاری از افراد مبتلا به آن آگاه نیستند.اولین نشانه این عارضه،حساسیت دندان و یا بزرگتر از حد طبیعی جلوه کردن آن است.معمولا یک فرورفتگی هم کنار خط لثه مشخص می شود.هنگامیکه این عارضه اتفاق می افتد،فضای ایجاد شده بین دندان ها و خط لثه،به سادگی به محل تجمع باکتری های بیماری زا تبدیل خواهد شد.بنابراین اگر این مشکل بدون درمان باقی بماند،بافت پوشش دهنده و ساختار دندان ها به شدت آسیب خواهند دید و نهایتا به لقی دندان و افتادن آن ها منجر خوواهد شد.

مشکل تحلیل لثه،قابل چشم پوشی نیست.اگر فکر می کنید که لثه های شما در حال عقب رفتن است،حتما با دندانپزشک خود دیدار کنید.روش هایی وجود دارد که به شما در درمان مشکل لثه های خود کمک کرده و از وقوع آسیب های بیشتر پیشگیری می کند.ما در کلیینیک تخصصی دکتر فرخ نژاد روش های ایده آل مختلفی را برای درمان مشکل شما ارائه می دهیم.این روش ها عبارت اند از

-جراحی پیوند لثه

-جراحی کاهش عمق پاکت

-بازسازی بافت لثه

چرا لثه ها تحلیل می روند؟

عوامل متعددی می تواند منجر به تحلیل لثه های شما شود.برخی عبارت اند از:

-مسواک زدن های تهاجمی:اگر شما دندان های خودرا بسیار محکم و به روشی غلط مسواک بزنید این عمل باعث فرسودگی مینای دندان و تحلیل لثه های شما خواهد شد


-ژن ها بیماران:برخی از افراد بیشتر مستعد بیماری لثه هستند.در واقع مطالعات نشان می دهد که در حدود 30 در صد از مردم،فارغ از اینکه چگونه از دندان های خود مراقبت می کنند،مستعد بیماری لثه هستند.

-بیماری های واقع در اطراف دندان ها:عفونت های باکتریایی می توانند بافت لثه و پوشش استخوانی که دندان های شمارا در جای خود نگهداشته است را ازبین ببرد.

-مراقبت های نامناسب از دندانها:مسواک ردن نخ کشیدن دندان و شستشوی دهان با دهانشویه های ضدباکتری برای مراقبت از دندان ها بسیار ضروریست.در صورتی که این امور تا حد لازم اجام نشود،عرصه برای تبدیل پلاک ها به جرم مهیا می شود.جرم ماده ای سخت است که بین دندان ها ایجاد میشود و تنها از طریق پاکسازی حرفه ای دندان ها قابل زدودن است.این ماده میتواند باعث بروز تحلیل لثه شود.

-دندان قروچه:افرادی که دندان قروچه می کنند،نیروی بسیار زیادی را به دندان های خود وارد می کنند و همین امر می تواند باعث تحلیل لثه ها شود.

-تغییرات هورمونی:تغییرات سطح هورمون های زنان در دوره های مختلف زندگی آنها مانند بلوغ حاملگی و یائسگی،می تواند عواملی برای حساسیت لثه ها و آسیب پذیری آن ها در برابر مشکل تحلیل لثه ها باشد.

-استفاده از دخانیات:افراد استفاده کننده دخانیات بیشتر در معرض ایجاد پلاک های چسبنده بر روی دندان هایشان قرار دارد.پاکسازی این پلاک ها بسیار دشوار است و می تواند به تحلیل لثه ها منجر شود.

-سوراخ کردن و نگین گذاشتن در لب و زبان:مالش این جواهرات به لثه ها می تواند موجب تحریک لثه ها شده و باعث عقب نشینی بافت لثه گردد.

-کجی و نامرتبی دندان ها:وقتی که دندان ها یک دست بیرون نمی آیند.نیروی زیادی به لثه و استخوان وارد می شود که می تواند سبب تحلیل لثه شود.

تعداد امتيازات: (10) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (976)
گروه خبر: پیوند لثه
کد خبر: 172

  • چرا لثه ها تحلیل می روند؟