X
06

اصلاح طرح لبخند و زیبایی در دندانپزشکی

اصلاح طرح لبخند و زیبایی در دندانپزشکی

اصلاح طرح لبخند و زیبایی در دندانپزشکی شامل چندین روش درمانی است:

1-کامپوزیت ونیر:از کامپوزیت علاوه بر ترمیم برای شکستگی های لبه دندان های جلویی،بستن فاصله های بین دندانی،تصحیح شکل دندان های بد فرم،و ارتودنسی برای چسباندن سیم های ارتودنسی ثابت،استفاده می شود.کامپوزیت ها را عموما در دندان های جلویی به کار می برند .چرا که مساله زیبایی در این دندان ها بسیار مطرح است.

2-سفید کردن دندان یا بیلیچینگ:اصلاح رنگ دندان:به معنای کاربردی موادی برای سفید کردن دندان ها است.بدون اینکه دندان ترش بخورد.در این روش از مواد اکسید کننده مانند هیدروژن  برای روشن تر کردن دندان ها استفاده می شود.

3-ارتودنسی:اصلاح موقعیت قرار گرفتن دندان ها توسط درمان ارتودنسی در موارد خفیف.ارتودنسی با هدف حرکت دادن دندان هایی انجام می شود که به خوبی کنار یا روی یکدیگر قرار نمی گیرند یا کج و نامرتب هستند.با اصلاح این مشکل ها به کمک ارتودنسی می توان سلامت دهان و دندان را ارتقاء داد.

4-روکش زیرکونیا:روکش و بیریج زیرکونیا برای اصلاح ابعاد دندان،رنگ و فقدان مادرزادی.در این روش بخش درونی روکش(فریم)به جای فلز از نوعی سرامیک تقویت شده استفاده می شود.در موارد وجود حساسیت به هر نوع فلز در بیمار یا به دلایل زیبایی،مورد استفاده قرار می گیرد.

5-لامینیت:اصلاح سایز و رنگ دندان در موارد خفیف.یکی از متد های جدید و پیشرفته دندانپزشکی زیبایی می باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.لامینیت یکی از روش های اصلاح طرح لبخند است.

6-ایمپلنت دندان:بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد.ایمپلنت دندان قطعه ای از فلز تایتانیوم می باشد که به شکل پیچ استوانه ای مخروطی شبیه ریشه دندان فرم داده می شود.استخوان پس از دوره کوتاهی به ایمپلنت دندان متصل می شود و قابلیت اتصال دندان را پیدا می کند.ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته از یک دندان تا کلیه دندان ها و بصورت ثابت و متحرک قابل استفاده می باشد

.

 

تعداد امتيازات: (13) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1276)
کد خبر: 170

  • اصلاح طرح لبخند و زیبایی در دندانپزشکی