X
14

مزایای کاربرد اباتمنت(تاج ایمپلنت)هم اندازه ایمپلنت دندان

مزایای کاربرد اباتمنت(تاج ایمپلنت)هم اندازه ایمپلنت دندان

1-از یک اندازه اباتمنت برای تعداد بیشتری از بیماران می توان استفاده کرد.

2-اباتمنت روی ایمپلنت دندان سوار می شود بدون آن که با بافت نرم و سخت اطراف تداخل داشته باشد،که خصوصا در مواردی که ایمپلنت دندان چند میلیمتر زیر بافت باشد مفید خواهد بود.

3-اگر ایمپلنت دندان خیلی نزدیک به دندان های دیگر باشد،نیازی به آماده سازی و کاهش کانتور اباتمنت نمی باشد،چراکه اباتمنت از ایمپلنت کاشته شده عریض تر نیست.

4-از دیواره های روکش_نه پست فلزی حجیم_برای ایجاد کانتور(فرم خارجی دندان)مناسب بافتی استفاده می شود که می توان آنرا برای هر موقعیتی_بر اساس نیاز_فرم داد.

5-لبه روکش را به هر شکلی و در هر جایی می توان روی اباتمنت تعبیه کرد.طرح لبه چاقویی را می توان برای ساخت روکش سمان(چسب)شونده با دیواره های مستقیم به کار برد و محل آن را نیز می توان در لابراتوار بلند یا کوتاه کرد.قالبگیری،ساپورت پروتز موقت و استفاده از دای به راحتی کار بر روی یک دندان طبیعی است.

یک مشکل در اباتمنت های دو تکیه،لق شدن پیچ اباتمنت بر روی ایمپلنت دندان است.این در حالی است که روکش محکم به اباتمنت اتصال دارد.برداشتن روکش بسیار مشکل است.گرچه می توان با ایجاد یک سوراخ بر روی روکش تا محل پیج را دریل کرد ولی خطر آسیب دیدن لبه اینسایزال و نیاز به تعویض روکش وجود دارد.عواملی که روی اتصال پیچ اباتمنت به ایمپلنت تاثیر می گذارند شامل عدم انطباق اجزا،سفت کردن زیاد یا کم پیچ،فشار کلوزالی زیاده از حد و طراحی نادرست پیچ و سایش اباتمنت یا ایمپلنت است.هرچند با کار کرد چند ساله،سایش اجزای فلزی می تواندباعث لق شدن آن شود.

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (781)
گروه خبر: ایمپلنت دندان
کد خبر: 136

  • مزایای کاربرد اباتمنت(تاج ایمپلنت)هم اندازه ایمپلنت دندان